Nieregularna menstruacja po rozpoczęciu współżycia [Porada eksperta]

2013-07-17 18:04 Barbara Grzechocińska

Miesiączkę mam regularną, lecz po tym, jak rozpoczęłam życie seksualne z moim chłopakiem, spóźnia mi się ona od 4 do 7 dni. W środku obecnego cyklu pojawiła mi się plama krwi, następnego dnia pojawiło się brązowe plamienie, w kolejny - brunatne. Przez 3 dni miałam upławy i do dziś nie mam miesiączki. Czy to o czymś świadczy?

Cykle prawidłowo trwają od 21 do 35 dni. Jeśli długość Pani cykli mieści się w tych granicach, to miesiączkuje Pani regularnie. Najczęstszą przyczyną braku miesiączki w terminie jest ciążą, a poza nią różnego typu zaburzenia hormonalne, choroby jajników i macicy. Różne też mogą być przyczyny krwawienia w cyklu miesiączkowym, na przykład: zaburzenia hormonalne, polipy, mięśniaki, nadżerka orz choroby jajników i macicy. Radzę wykonać test ciążowy i bez względu na wynik zgłosić się do lekarza.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W numerze 11/2019 "Zdrowia": padaczka odczarowana, dla kogo przeszczep nerki, e-papieros - nowa plaga, cera wolna od przebarwień, porażka źródłem sukcesu, lunchbox wegetarianina. Miesięcznik "Zdrowie" to pakiet rzetelnej wiedzy i sprawdzonych porad!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 11/2019

Materiał partnerski

KOMENTARZE