Oliwka z lawendą na uspokojenie, ból głowy, gładką skórę [WŁAŚCIWOŚCI I PRZEPIS]

2020-09-25 7:09 Katarzyna Hubicz

Oliwka z lawendą to jeden z domowych sposobów na wiele dolegliwości. Jest łagodna, a zarazem skuteczna - i chociaż nie zastąpi leków, to może skutecznie wspomóc ich działanie, a w przypadku błahych dolegliwości wręcz opóźnić konieczność ich zażycia. Warto ją mieć w domu i stosować w razie potrzeby zwłaszcza, że składniki kosztują grosze i bardzo łatwo można ją przygotować.

oliwka z lawendą
Autor: Getty Images

Wbrew swojej nazwie oliwka z lawendą nie zawiera wyłącznie lawendy - choć tego zioła jest w niej najwięcej, w składzie ma również rozmaryn lekarski oraz susz z kory wierzby. Dzięki temu jest zastosowanie - o czym piszemy dalej - jest dosyć różnorodne, oliwka wykorzystuje bowiem cenne właściwości każdego z tych ziół.

To jeden z tych produktów, które warto mieć w domu szczególnie, jeśli pogoda nie sprzyja lub domownicy mają skłonność do zapadania na różnego rodzaju infekcje bądź też dokuczają im bóle, wywołane np. zwyrodnieniem, chorobą czy nawet zwykłą kontuzją. Nie kupisz jej jednak w żadnym sklepie: by móc cieszyć się jej właściwościami, trzeba ją najpierw przygotować. Nie jest to wcale trudne.

Spis treści

  1. Oliwka z lawendą: na co pomaga?  
  2. Przepis na oliwkę z lawendą

Oliwka z lawendą: na co pomaga?  

Oliwka z lawendą może być stosowana do masażu lub dodawana do wody w trakcie kąpieli. W obu przypadkach ma bardzo podobne działanie.

Oliwka z lawendą:

Przepis na oliwkę z lawendą

Przygotowanie oliwki z lawendą jest proste i już po dwóch godzinach możesz cieszyć się jej wspaniałymi właściwościami. 

Składniki

Przygotowanie: 

Zioła zalej w garnku olejem lub oliwą, a następnie bardzo powoli podgrzewaj - gdy będą mocno ciepłe, odstaw na dwie godziny. Po tym czasie odcedź oliwkę przez gęste sitko lub gazę, a następnie zlej do butelki z ciemnego szkła. Przechowuj w ciemnym, chłodnym miejscu.

Świeże zioła w kuchni. Aromatyczne i zdrowe dodatki do potraw

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE