Od czego powinien się zacząć wieczorny seks? Ciekawa zasada seksuologów

2021-05-25 14:25

Gra wstępna to ważny element udanego współżycia seksualnego. Seksuolodzy znają wiele skutecznych metod, które zwiększają szanse na udany stosunek i satysfakcję obojga partnerów. Jedna z tych zasad wydaje się oczywista i banalnie prosta, ale niewiele osób o niej pamięta. Dlatego popularny specjalista w rozmowie z „Poradnikiem Zdrowie” przypomina właśnie o niej.

Seks hiszpański – jak wygląda pozycja „na Hiszpana”?
Autor: thinkstockphotos.com Seks po hiszpańsku może dodać sporo pikanterii twojemu życiu erotycznemu.

Spis treści

  1. Sposób na udany seks. Seksuolog podpowiada, od czego zacząć

Andrzej Gryżewski – psycholog, psychoterapeuta, seksuolog i edukator seksualny – wyjaśnia, jak należy postępować, aby zwiększyć szanse na przyjemny dla obojga partnerów wieczory seks. Jak sprawić, by oboje partnerzy mieli ochotę na wieczorny stosunek?

Poradnik Zdrowie: Zdrowo Odpytani, odc. 2 Seksualność

Sposób na udany seks. Seksuolog podpowiada, od czego zacząć

Popularny seksuolog zdradza ciekawą zasadę. O co należy zadbać, aby wieczorny seks był udany? Tłumaczy Andrzej Gryżewski:

Jeśli na przykład związek wygląda tak, że w ciągu dnia para załatwia różne obowiązki domowe, wychowywanie dzieci, a mało jest czułości, mało jest dotyku, mało jest więzi, to później, jak ta para idzie do łóżka, to jest duża praca nad tym, żeby rozpalić ten mózg pod kątem seksualnym. Natomiast jeśli dwie osoby sobie pracują gdzieś oddzielnie, ale jedna osoba do drugiej pisze SMS-y, wysyła MMS-y, jakieś memy, dzwoni, rozmawia, mówi, że ta druga osoba jest ważna, to znacząco się skraca czas flirtu i uwodzenia już w domu. Bo z tyłu głowy pracujemy sobie nad tym i myślimy, że wieczorem może coś się wydarzy. Jeśli włożymy w tę seksualność odpowiednio dużo pracy i starań w ciągu dnia, to wtedy ten seks wieczorem też się uda. My w seksuologii mamy taką zasadę, że wieczorny seks zaczyna się od gry wstępnej od śniadania. Czyli właśnie od uwodzenia, od flirtu, od mówienia drugiej osobie, że jest dla nas ważna.