Dlaczego młode kobiety potrzebują dłuższej gry wstępnej? Seksuolog tłumaczy

2021-05-21 16:47

Młode kobiety zwykle potrzebują więcej czasu niż młodzi mężczyźni czy starsze kobiety, aby się podniecić i osiągnąć pełną gotowość do stosunku seksualnego. Co stoi na przeszkodzie rozbudzaniu ich seksualności i z czego to wynika?

Seks a zdrowie
Autor: thinkstockphotos.com Podczas orgazmu uwalniają się produkowane przez mózg endorfiny - naturalne środki przeciwbólowe.

Spis treści

  1. Dlaczego młode kobiety dłużej się rozkręcają w łóżku?

Andrzej Gryżewski – psycholog, psychoterapeuta, seksuolog i edukator seksualny – wyjaśnia, co spowalnia u kobiet doznawanie rozkoszy seksualnej. Dlaczego, zwłaszcza młode, dopiero rozpoczynające współżycie seksualne dziewczyny, nie potrafią się szybko podniecać i czerpać pełnej przyjemności ze stosunku?

Dlaczego kobiety mają "dłuższy pas startowy" w łóżku? Seksuolog tłumaczy

Dlaczego młode kobiety dłużej się rozkręcają w łóżku?

Popularny seksuolog w wywiadzie udzielonym „Poradnikowi Zdrowie” opowiedział, dlaczego młodszym kobietom trudniej osiągnąć gotowość do stosunku i pełną satysfakcję ze współżycia:

Młodsze kobiety mają „dłuższy pas startowy”, bo potrzebują rozbudzić całe swoje ciało, ale przede wszystkim odsunąć na bok takie kajdany kulturowe, czyli że kobieta w seksie powinna być wycofana, że nie powinna mówić o aktywnościach seksualnych, które mogłyby partnera jakoś zapeszyć – że na przykład ona by chciała seksu analnego doświadczyć. Albo kobieta nie powinna wprost mówić o tym, że „wiesz co, teraz, dzisiaj to mam ochotę na seks oralny”.

Kobieta w ogóle nie powinna chcieć, tak?

Na przykład. Wiele niestety jest takich mitów seksualnych. One pojawiają się w głowach ludzi i potrafią skutecznie stłamsić tę seksualność.