Kobiecy wytrysk. Skąd się bierze kobiecy wytrysk i czy każda kobieta może go mieć?

2018-01-31 16:16

Kobiecy wytrysk zanotowano w 1950 roku, dokładniej zbadano go w latach 80. XX wieku. Ale skąd się bierze kobiecy wytrysk do dziś lekarze i seksuolodzy nie potrafią jednoznacznie wytłumaczyć. Jedyną pewną rzeczą dotyczącą kobiecego wytrysku jest to, że istnieje.

Kobiecy wytrysk. Skąd się bierze kobiecy wytrysk i czy każda kobieta może go mieć?
Autor: archiwum poradnikzdrowie.pl Kobiecy wytrysk nie zdarza się każdej kobiecie - czasem pojawia się tylko kilka razy w życiu, a niekiedy w ogóle.

Spis treści

  1. Kobiecy wytrysk - jak do niego dochodzi?
  2. Kobiecy wytrysk - jak wygląda?
  3. Kobiecy wytrysk - czy każda kobieta może go mieć?
  4. Jak sprowokować kobiecy wytrysk?

Kobiecy wytrysk (z ang. squirt), o którym wiedziały od zawsze chińskie kurtyzany i indyjskie mistrzynie tantry, w naszej kulturze przede wszystkim zadziwiał. Kobiety towarzyszący orgazmowi wytrysk skłonne są uznawać za krępujące nietrzymanie moczu, w mężczyznach czasem rodzi lęk przed obojnactwem. Naukowcy rozwiewają jednak te wątpliwości: kobiecy wytrysk istnieje i jest jak najbardziej kobiecy! Skąd się bierze?

Jak używki wpływają na seksualność?

Kobiecy wytrysk - jak do niego dochodzi?

Hipotez na temat tego zjawiska jest wiele, ale najbardziej prawdopodobna jest ta, że kobiecy wytrysk powstaje na skutek stymulacji strefy Grafenberga - to słynny punkt G. Jest to skupisko tkanki gruczołowej otaczającej cewkę moczową. Okazało się, jak piszą w książce "Kobieta multiograzmiczna" Matak Chia i Rachel Carlton Abrams, że to miejsce jest analogiczne do męskiej prostaty, powstałe z tej samej tkanki embrionalnej. Ejakulat kobiecy, który zbadano i rozłożono na podstawowe składniki, zawiera związki analogiczne do tych, które wydziela prostata do męskiego nasienia. Są to antygeny PSA oraz kwaśna fosfataza sterczowa (PAP). W damskim ejakulacie jest też trochę mocznika i kreatyniny (ale zdecydowanie mniej niż w moczu) oraz pewna ilość cukru. Zdecydowanie nie ma w nim natomiast plemników.

Sprawdź: ORGAZM - co się dzieje z ciałem kobiety podczas orgazmu?

Naukowy pomysł jest taki: prawdopodobnie pod wpływem stymulacji punktu G kobieca prostata wydziela ejakulat, który przedostaje się do cewki moczowej i tą droga wydostaje się na zewnątrz. O tym, że nie jest to mocz, świadczy inny zapach ejakulatu.

Kobiecy wytrysk - jak wygląda?

Kobiecy wytrysk jest tak różny, jak różne są kobiece orgazmy. Może to być kilka kropel płynu, a czasem to prawdziwa fontanna, wystrzeliwana ponoć nawet na 20 cm. Taki "ejakulat" ma nieco płynniejszą konsystencję niż śluz z pochwy pojawiający się na skutek podniecenia. Co istotne - kobiecy wytrysk pojawia się tylko na skutek stymulacji dopochwowej, a nie pieszczot warg sromowych i łechtaczki. Oznacza to, że raczej trudno osiągnąć go na drodze seksu oralnego (chyba, że partner dodatkowo stymuluje pochwę).

Kobiecy wytrysk - czy każda kobieta może go mieć?

Kobiecy wytrysk nie występuje ani za każdym orgazmem, ani u każdej kobiety i nie jest miarą podniecenia czy seksualności. Seksuolodzy zaklinają, by kobiecego wytrysku nie uczynić kolejnym "must be" jak się stało z orgazmem, bo to prosta droga do odebrania sobie satysfakcji z życia seksualnego. Reakcje seksualne rządzą się swoimi prawami i nie sposób ich kontrolować. Choć istnieją ćwiczenia, zarówno proponowane przez seksuologię zachodnią, jak i wschodnie tradycje takie jak tantra czy tao seksu, które pozwalają zintensyfikować swoje doznania. Istnieje nawet strona internetowa poświęcona kobiecej ejakulacji. Jej twórcy zapraszają na spotkania z ekspertką kobiecego wytrysku.

Jak sprowokować kobiecy wytrysk?

Można to zrobić za pomocą ćwiczeń mięśnia Kegla, które poprawią siłę skurczu pochwy. To zwiększa doznania seksualne i może doprowadzić do wzmożonej stymulacji punktu G. Skuteczne są również ćwiczenia z kulkami Gejszy. W książce "Kobieta multiorgazmiczna" autorzy uczą jak umiejętnie stymulować łechtaczkę, punkt G i szyjkę macicy, by osiągnąć silny orgazm i kobiecy wytrysk.

Zobacz też: Ćwiczenia na kobiecy wytrysk