Kobiecy wytrysk: poznaj ćwiczenia, które pomogą ci go osiągnąć

Kobiecy wytrysk występuje u niektórych kobiet podczas orgazmu i jest jest oznaką szczególnej zmysłowości i wrażliwości na bodźce seksualne. Sprawdź, jakie ćwiczenia umożliwią ci osiągniecie kobiecego wytrysku.

Kobiecy wytrysk przez seksuologów wciąż oceniany jest jako pewnego rodzaju fenomen, pojawiający się u pań, przeżywających pełne, cudowne orgazmy.

Kobiecy wytrysk: na czym to polega?

Pojawienie się kobiecego wytrysku przypomina dokładnie to, co dzieje się u mężczyzn w momencie szczytowania: w chwili orgazmu w pochwie pojawia się wydzielina, właśnie w formie wytrysku, której objętość może wynosić od jednego do kilku mililitrów. Może być ona „wystrzeliwana”, podobnie jak sperma, na odległość nawet 20 cm!Naukowcy nie do końca wiedzą, na czym polega mechanizm kobiecego wytrysku. Niektórzy szukają wyjaśnienia w lubrykacji, czyli upatrują związku kobiecego wytrysku z pojawianiem się płynu lubrykacyjnego, umożliwiającego w ogóle odbycie stosunku. Wydaje się to jednak dość naciągane tłumaczenie, gdyż płyn lubrykacyjny, czyli fizjologiczne zwilżenie ścian pochwy, pojawia się już w momencie podniecenia seksualnego. Jest potrzebny, aby partner mógł wykonywać ruchy frykcyjne. Co prawda jego pochodzenie, podobnie jak wytrysku, wciąż nie jest znane, ale na tym prawdopodobnie kończą się podobieństwa. Płyn lubrykacyjny pojawia się zwykle już po 10 – 30 sekundach od pobudzenia seksualnego, na skutek działania takich bodźców jak dotyk, słowa, widok partnera itp. Zaś wytrysk towarzyszy wyłącznie orgazmowi.

Inni seksuolodzy twierdzą, ze wytrysk u kobiet może być efektem drażnienia przestrzeni Grafenberga, czyli pobudzania słynnego punktu G. I to wydaje się najbardziej rozsądne wyjaśnienie.

Zobacz: Jak znaleźć punkt G i jak go pieścić?

Kobiecy wytrysk: nie zawsze, nie u wszystkich

U jednych kobiet taka reakcja pojawia się sporadycznie, u innych stale. Takie wytryski, zwłaszcza epizodyczne, mogą okazać się dla partnerów zaskoczeniem. Niektórzy mężczyźni, czując taką reakcję, nie wiedzą, jak się zachować. Mogą być w takim momencie zaniepokojeni, że coś dziwnego dzieje się z kobietą. Szczególnie gdy wytrysk jest obfity i mężczyzna czuje, że kobieta go zalewa swoimi sokami. Z kolei inni utożsamiają ten wytrysk z orgazmem (zresztą słusznie) i mogą potem, w kontaktach z inną partnerka, która wytrysku nie ma, uważać, że ona w ogóle nie przeżywa orgazmu. A ona może go przeżywać, tylko bez tego specyficznego wytrysku.

W związku z kobiecym wytryskiem mogą mieć miejsce także dość humorystyczne zdarzenia, o czym wspomina seksuolog prof. Zbigniew Lew-Starowicz. Otóż jeden z pacjentów profesora, który poczuł taki wytrysk u swojej nowej partnerki, uważał, że może ma ona cechy...obojnactwa!

Jednak, jak oceniają ci partnerzy, którzy doświadczają jednoczesnych wspólnych wytrysków (to też się zdarza!), jest to niesamowite przeżycie. W dodatku wcale nietrudne do osiągnięcia. Są sposoby, dzięki którym kobieta może tak udoskonalić swoje reakcje seksualne do tego stopnia, że będzie potrafiła wytrysnąć sokami.

Kobiecy wytrysk – sprawdź kurczliwość pochwy

Zanim zaczniesz ćwiczyć, sprawdź, w jakim stopniu twoja pochwa jest kurczliwa. I tak włóż sobie do pochwy palec, obkurczaj na nim mięśnie, a po chwili spróbuj palec wyjąć. Jeśli wyjmuje się z trudem, znaczy, że skurcz jest silny i możesz nie ćwiczyć. Jeśli palce wyczuwa obkurczanie mięśni, ale można go wyjąć z łatwością, skurcz jest przeciętny. Jeśli obkurczanie jest ledwo wyczuwalne, skurcz jest słaby. Wreszcie, jeśli nic nie czujesz, a palce wysuwa się z łatwością, skurczu brakuje. Wtedy ćwiczenia są jak najbardziej wskazane.

Kobiecy wytrysk – wzmocnij kurczliwość pochwy

Kurczliwość pochwy wzmocnisz wykonując ćwiczenia na mięśnie Kegla (dna miednicy). Są to te same mięśnie, których używasz do powstrzymywania moczu, gdy nie możesz się załatwić. Ich regularne wzmacnianie nie tylko poprawi jakość odczuwanych przez ciebie bodźców w trakcie seksu, ale także uchroni przed nietrzymaniem moczu oraz ułatwi w przyszłości poród.

Sprawdź, jak wzmocnić mięśnie Kegla za pomocą ćwiczeń

  Kobiecy wytrysk – ćwicz z „przyrządami”

  Kiedy już uznasz, że twoja pochwa jest odpowiednio kurczliwa i gotowa na wytrysk, poćwicz z gadżetami (to nie muszą być zabawki z sexshopu). Np. weź średnio dojrzałego banana, obierz go ze skórki i włóż do torebki foliowej. Następnie włóż sobie torebkę do pochwy i teraz spróbuj na niej zaciskać mięśnie. Jeśli uda ci się zmiażdżyć owoc, znaczy, że jesteś na dobrej drodze do wytrysków. Uwaga: takie ćwiczenia nie są wymysłem niezdrowej wyobraźni, ale są zalecane przez wielu seksuologów. Niestety, jak na razie głównie w krajach bardziej od naszego wyedukowanych seksualnie. Tam też lekarze przepisują na receptę gadżety, służące ćwiczeniom kurczliwości pochwy. Bardzo popularnym akcesorium, które pomoże ci wzmocnić mięśnie pochwy są np. kulki gejszy.

  Czytaj więcej: Czym są kulki gejszy i jak ich używać?

  Kobiecy wytrysk – rób to z partnerem

  Po ćwiczeniach solo możesz zacząć ćwiczyć z partnerem. I tak, kiedy on jest w środku, obkurczaj mięśnie na jego penisie, podczas gdy on pozostaje całkowicie bez ruchu. Następnym krokiem będzie obkurczanie mięśni już podczas stosunku.

  Twoja inicjatywa sprawi, że on będzie także bardziej aktywny w twojej pochwie, co niewątpliwie zakończy się nie tylko wspólnym orgazmem, ale i wspólnym wytryskiem.

  Czy artykuł był przydatny?
  Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
  KOMENTARZE
  mehmeh
  |

  Artukuł o kobiecym wytrysku i standardowo 50 akapitów o tym jak seksualność kobiety może wpłynąć na biednego mężczyznę i jak to może wpłynąć na jego życie seksualne w przyszłości. Wszystko dla chłopców, wszystko pod chłopcówę. WHO CARES.

  ToJa
  |

  Ja też kiedyś miałam ten problem i również myślałam, że coś ze mną nie tak ale poznałam takiego jednego pana i okazało się, że to z tymi facetami było coś nie tak a mianowicie myśleli tylko o sobie i byli kiepscy w łóżku, przy panu R poznałam co to orgazm i przy nim miałam swój pierwszy wodny orgazm. Ale nie, to nie dlatego, że to stosunek z miłości bo jesteśmy tylko sex przyjaciółmi :) tak więc myśle, że po prostu trafiłaś na kiepskich kochanków ale spróbuj może z wibratorem ja z takową zabawką mam wodny orgazm prawie cały czas :p

  vortex
  |

  Duzo znalezc mozna na www.SexiLeaks.wordpress.com i na www.facebook.com/Sexileaks bo kobiecy wytrysk to cos znacznie wiecej niz sex. Za pomoca tego mozna kobiete kontrolowac bo nie jest problemem 'zrobienie' orgazmu... mozna natomiast 'wziac ja na szczyt' i fizycznie zablokowac, by potem byla grzeczna i wracala i blagala o wiecej. Ten orgazm jest jak trzesienie ziemi... Zapraszam do dyskusji

  janusz
  |

  nooo, najlepiej daj go partnerowi. Banan ze śledzikiem najlepszy

  Facio
  |

  Zaznaczam że mam stałą już od lat jedna stała partnerke. I moja żona nic nie musi robić , wystarczy że ja wiem co trzeba zrobić i gdzie zrobić i orgazm dostaje po kilka razy się jej leje w trakcie spożywania miłości, i to nic innego jest jak stymulacja punktu G , trzeba pierwsze trafić,mieć tam troche przytulonego głebiej wacusia i to się czuje na penisie i waginie. Nie trzeba naukowców, metod a poznania i zrozumienia swoich potrzeb względem siebie.

  anastasia
  |

  Mam 36 lat i nigdy wcześniej nie miałam wytrysku. Około 2 lat temu spotkałam faceta, który doprowadził mnie do niego. Rozstaliśmy się, Uprawiałam sex po nim z dwoma chłopakami i tylko z jednym to się powtórzyło i do tego nie przy każdym stosunku. Kiedy sprawiam sobie przyjemność sama nie doświadczam tego również. Czemu tak właśnie jest???

  Fontanna
  |

  Podczas zabaw z wibratorem tryskam na te 20cm i dzieje, się to właśnie przy intensywnym pocieraniu przedniej ściany pochwy, nie towarzyszy temu jednak uczucie orgazmu jak z partnerem (zawroty głowy, przyjemne mrowienie), po prostu sobie tryskam i nie mogę przestać... Dlaczego tak jest?? Jak kontrolować mięśnie pochwy, bo op przeczytaniu artykułu muszę stwierdzić, że są bardzo silne, ale nie umiem ich napinać, jak w opisanych wyżej ćwiczeniach... :(

  Zgadnijta kto?
  |

  Czy potem można tego banana wyjąć z torebki i zjeść? Szkoda byłoby wyrzucać, no nie?

  :/
  |

  piszesz jakby po tych (tylko!!!) 7 latach skończyło ci się życie! sorry, ale tego kwiata pół świata i nie ma co się nad sobą rozczulać. może mamusia za bardzo się nad tobą użalała, gdy sobie zaprapałeś kolanko albo nabiłeś siniaka? jesteś panem swojego życia i rób wszytko co w twojej mocy, żeby sobie je ułożyć.

  on27
  |

  Ja przed swoją zoną nie miałem nawet dziewczyny, ona miała kilku partnerów przede mną:(
  Nigdy nie zapomnę tej cudownej chwili gdy poczułem na sobie jej soki, na początku się przestraszyłem że może zrobiłem jej jakąś krzywdę i ze może krwawi, lub coś innego, mimo strachu to był mój najpiękniejszy dzień w życiu i niesamowite uczucie (czucie) :),
  Odeszła ode mnie po 7 latach małżeństwa, twierdząc że mnie nie kocha :(

  Apel do wszystkich kobiet, nie bądźcie wredne i kochajcie swoich partnerów, ćwiczcie jak w opisie wyżej, dokształcajcie się w tej jak i w innej dziedzinie, aby porządni, wrażliwi, mężczyźni tacy jak ja, mogli przeżyć taką chwilę i wy kobiety również, tego wam życzę.

  ...w życiu piękne są tylko chwile, mi już tylko pozostały wspomnienia...