6 ćwiczeń na lepszy seks. Obudź w sobie seksualną moc!

2018-08-14 9:46

Jak obudzić w sobie pożądanie i znów tryskać ochotą na seks? Susan Crain Bakos, amerykański autorytet w dziedzinie seksu i autorka bestsellerowych książek poświęconych technikom seksualnym, proponuje specjalny zestaw ćwiczeń fizycznych, mający na celu rozbudzenie energii seksualnej. Ćwiczenia pomogą ci nabrać erotycznej pewności siebie, rozpalić zmysły i przygotować ciało do miłosnej sesji. Oto 6 kroków do rozbudzenia w sobie seksualnego żywiołu.

Ćwiczenia na lepszy seks
Autor: Getty Images Ćwiczenia fizyczne mogą zwiększyć twój apetyt na seksualne igraszki.

Spis treści

  1. Aktywność fizyczna wpływa na popęd
  2. Zmęcz się pozytywnie
  3. Wyginaj śmiało ciało
  4. Lubieżny kociak
  5. Drapieżna lwica
  6. Zmysłowy taniec
  7. Wyciszenie
Poradnik Zdrowie: Zdrowo Odpytani, odc. 2 Seksualność

Co ma kondycja fizyczna do ochoty na seks? W rzeczywistości więcej niż nam się zdaje. Oto kilka ćwiczeń, które dodadzą ci seksapilu i pewności siebie w łóżku.

Aktywność fizyczna wpływa na popęd

Badania naukowców z Duke University Medical Center wykazały, że jedynie co setna otyła osoba była zadowolona ze swojego życia seksualnego, a co czwarta przyznała, że unika sytuacji intymnych. Udowodniono, że osoby otyłe, zażywające mniej ruchu i niewykonujące ćwiczeń fizycznych, wykazują mniejszą aktywność w sypialni. Są ospałe, powolne i częściej cierpią na różnego rodzaju dysfunkcje seksualne.

Z kolei naukowcy z Uniwersytetu Teksańskiego w Austin stwierdzili, że kobiety wykonujące co najmniej 20 minut dziennie ćwiczenia związane z wytężoną pracą serca i układu oddechowego, wykazują większą pobudliwość seksualną i są bardziej zadowolone ze swojego życia erotycznego. Nic dziwnego – ruch sprawia, że czujemy się naładowani energią, odprężeni i zadowoleni z siebie, dlaczego by więc nie przenieść takie stanu bezpośrednio do sypialni?

Jeśli twój popęd seksualny mocno przygasł lub zawsze brakowało ci w łóżku pewności siebie, teraz masz okazję to zmienić, wykonując erotyczny trening opracowany przez specjalistów z Gymbox z Londynu. Ćwiczenia mają na celu poprawienie kondycji mięśni miednicy, pobudzenie erotycznej świadomości i wzmocnienie energii seksualnej. Z czasem poczujesz, że lepiej rozumiesz swoje ciało i jego potrzeby a to już krok od tego, byś stała się prawdziwym wulkanem seksu!

Czytaj też: Jak zwiększyć swoje libido? Najlepsze sposoby

Zmęcz się pozytywnie

Na początek rozgrzewka. Zacznij od swojego ulubionego treningu – joggingu, tańca, jazdy na rowerze itp., tak, by przed kolejnym ćwiczeniem twoje ciało było maksymalnie rozgrzane. Podczas ćwiczeń wyobrażaj sobie pikantne sceny z twoim udziałem. Wizualizuj je i postaraj się kierować energię seksualną ku narządom płciowym. Powinnaś poczuć lekki dreszczy podniecenia, który zachęci cię do odważniejszych fantazji.

Wyginaj śmiało ciało

Pamiętasz seksowne tancerki z clipu „Call on me” Erica Prydza? Spróbuj naśladować ich ruchy.

Stań w szerokim rozkroku, ugnij nogi w kolanach, połóż dłonie na biodrach i wypchnij miednicę do przodu. Wykonaj zmysłowe krążenie biodrami. Na zmianę przyspieszaj i zwalniaj ruch. Przejdź do rytmicznego ruchu biodrami w przód i w tył. Zacznij od powolnego kołysania. Gdy wypychasz biodra w przód, zrób wdech i zaciśnij mięsnie Kegla, gdy kierujesz je w tył – wykonaj wydech i rozluźnij mięśnie pochwy. Ruszaj biodrami coraz szybciej. Możesz przejść do seksownego tańca brzucha w stylu Shakiry lub erotycznego tańca w stylu tancerek lap dance – wszystkie chwyty dozwolone. Nie bój się przy tym fantazjować na temat swojego ciała. Im bardziej nieprzyzwoita myśl, tym lepiej.

Zobacz przykładowy trening seksownego aerobiku, który wykonasz w domu

Lubieżny kociak

To ćwiczeni, podobnie jak poprzednie, pomoże ci wzmocnić i rozwinąć mięśnie miednicy.

Uklęknij na czworaka. Obniż tułów i mocno wypnij pośladki. Przez 1-3 minut kołysz nimi na boki, w przód i w tył. Twoja miednica powinna być maksymalnie rozluźniona. Następnie zataczaj nimi powolne okręgi, na przemian zaciskając i rozluźniając mięśnie Kegla.

Włącz teraz ćwiczenia mięśni pleców i ramion. Rozciągnij się jak kot: wyciągnij rozprostowane ramiona przed siebie i wypchnij pośladki do góry, tak byś poczuła przyjemne odprężenie mięśni grzbietu. Następnie oprzyj się na wyprostowanych rękach i wyciągnij nogi. Wypchnij pierś do przodu i odchyl głowę do tyłu. Wykonaj kilka serii takiego rozciągania. Powróć do pozycji wyjściowej. Zaciśnij mięśnie Kegla i zrób wdech, pochylając głowę, a potem rozluźnij mięśnie pochwy i wypuść z płuc powietrze w trakcie unoszenia głowy. Zmieniaj tempo ruchów, dostosowując do nich tempo oddechu i napinania mięśni Kegla. Ćwicz 3-5 minut.

Drapieżna lwica

To ćwiczenie pomoże ci nabrać erotycznej pewności siebie i dobrze poczuć się we własnym ciele.

Przyjmij pozycję na czworaka, opuść nisko tułów i wypnij pośladki. Rozluźniając mięśnie klatki piersiowej i pleców, kołysz miednicą w przód i w tył przez 3 minuty. Następnie płynnie przejdź do pozycji, w której wspierasz się na wyprostowanych ramionach i prostujesz nogi. W trakcie tego ruchu zrób wdech i lekko zaciśnij pośladki. Powróć do pozycji wyjściowej, robiąc wydech i rozluźniając miednicę i pośladki. Powtarzaj ćwiczenie przez 3 minuty.

Zmysłowy taniec

Zmysłowe kręcenie biodrami w rytm muzyki może być niesamowicie podniecające. Najlepiej robić to przed dużym lustrem. Prawda, że wyglądasz seksownie?

Kołysz powoli biodrami i dołącz do tego ruchy ramion. Przejdź do wykonywania okrążeń, najpierw leniwie potem coraz szybciej. Tańcz w ten sposób co najmniej 5 minut, dochodząc do 15 w dniach, kiedy masz więcej czasu na ćwiczenia. Spożytkuj rozbudzoną energię Po wszystkich etapach treningu twoje ciało powinno być mocno rozbudzone, także erotycznie. Warto wykorzystać ten potencjał do zadania sobie największej przyjemności… Delikatnie masuj dłonią okolice sromu, wnętrze ud i krocze. Myśl o swoim ciele jako najseksowniejszej rzeczy pod słońcem. Wyobraź sobie, że rozprowadzasz dłonią pożądanie po całym ciele. Doprowadź się do orgazmu, nie przerywając jednak masażu. Tuż po szczytowaniu nadal pobudzaj narządy płciowe, niewykluczone, że zapewnisz sobie jeszcze jeden orgazm. Będziesz zaskoczona intensywnością swojej rozkoszy – potężny dreszcz przeszyje cię od czubka głowy po pięty.

Czytaj też: Masturbacja - skutki, wpływ na zdrowie, techniki

Warto wiedzieć

Taniec to świetny sposób na zyskanie większej pewności siebie. Aby rozbudzić swoje zmysły, poczuć się bardziej kobieco i seksownie, zapisz się na zajęcia z tańców latynoskich. Są bardzo zmysłowe i uczą sztuki uwodzenia. Bliski kontakt z partnerem, praca biodrami, miednicą w każdej kobiecie rozbudzą ukryty seksualny potencjał.

Który taniec wybrać, aby wysiłek na parkiecie przełożył się na lepsze doznania w sypialni? Oto polecane style:

Wyciszenie

Ostatni etap treningu ma na celu wyciszyć umysł i ciało. Zamknij oczy, oddychaj powoli i głęboko. Skoncentruj myśli na przeżytych właśnie doznaniach. Rozkoszuj się chwilą błogiego odprężenia i spróbuj zasnąć. Wykonuj trening najczęściej jak możesz.

Między kolejnymi sesjami zadbaj o swoje ciało, myśl o nim pozytywnie i staraj się realizować wszystkie jego seksualne zachcianki. Gdy uwolnisz się od kompleksów i zaczniesz śmiało realizować jego potrzeby, będziesz wprost emanowała seksualną energią.