Gra wstępna [Porada eksperta]

2013-03-26 11:18 Magdalena Krzak (Bogdaniuk)

Jestem z chłopakiem od 3 lat. Od niedawna odczuwam brak ochoty na seks. Nie biorę tabletek antykoncepcyjnych. Kocham przytulać się z partnerem, całować, ale gdy dochodzi do pieszczot to coś mnie blokuje, nie wstydzę się go, ale nie potrafię się rozluźnić. Czy może być to spowodowane tym, że gra wstępna trwa bardzo krótko (często czuję ból na początku stosunku)? Ile powinna trwać?

Brak ochoty na seks może być spowodowany przykrymi doznaniami, spowodowanymi nieprawidłową stymulacją, czy zbyt krótką gra wstępną. Nie ma określonego czasu odpowiedniego na grę wstępną, jest to sprawa indywidualna dla każdej kobiety. Ważne jest, by podczas gry wstępnej doszło do odpowiedniego podniecenia oraz nawilżenia ścianek pochwy - wtedy penetracja nie będzie bolesna. Jedna kobieta potrzebuje na to pół godziny, innej wystarczą dwie minuty. Jeśli pieszczoty są zbyt krótkie i nie dochodzi u Pani do wystarczającego podniecenia i nawilżenia pochwy, to stosunek jest bolesny. W takiej sytuacji nic dziwnego, że pojawia się u Pani blokada.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Magdalena Krzak (Bogdaniuk)

Psycholog, psychoterapeuta, seksuolog kliniczny i seksuolog sądowy. Posiada Certyfikat Seksuologa Klinicznego, nadany przez Polskie Towarzystwo Seksuologiczne, po ukończeniu pełnej specjalizacji z seksuologii klinicznej w Warszawie oraz Certyfikat Seksuologa Sądowego. Zajmuje się leczeniem zaburzeń seksualnych u kobiet i mężczyzn. Pracuje zarówno indywidualnie, jak i z parami. Prowadzi psychoterapię ofiar przemocy seksualnej. Prowadzi diagnostykę oraz wsparcie psychologiczne dla osób transseksualnych.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE