Znany prezenter umiera na raka. Usłyszał, że zostało mu pół roku. "To łamie mi serce"

2022-11-15 7:32

Jonnie Irwin to popularny angielski prezenter telewizyjny. Dwa lata temu jego świat się zawalił, gdy usłyszał diagnozę: rak płuc. Powiedziano mu, że zostało mu jakieś pół roku życia.

Znany prezenter umiera na raka. Usłyszał, że zostało mu pół roku. To łamie mi serce
Autor: Instagram Znany prezenter umiera na raka. Usłyszał, że zostało mu pół roku. "To łamie mi serce"

Jonnie Irwin to angielski prezenter telewizyjny, pisarz i wykładowca. Ma 48 lat. Tworzy rodzinę ze wspaniałą żoną, z którą ma trzech synów, uwielbia sport, słynie z dobrego poczucia humoru i uśmiechu od ucha do ucha. O raku płuc dowiedział się w sierpniu 2020 r., wtedy też poinformowano go, że zostało mu kilka miesięcy życia. W rozmowie z magazynem HELLO! wyjawił, jak zamierza wykorzystać czas, który mu pozostał.

Poradnik Zdrowie: choroby płuc

Znany prezenter telewizyjny ma raka. "Zostało mi pół roku życia"

Jonnie Irwin ma dzieci w wieku 2 do 4 lat. Druzgocąca diagnoza nie złamała prezentera, pragnie jak najlepiej przeżyć ten czas, poświęcając go swojej rodzinie. 

- Jestem to winien Jess i naszym chłopcom […] po prostu chcę, żebyśmy zrobili jak najwięcej jako rodzina - powiedział w rozmowie z magazynem "Hello!"

"Żyję z rakiem, a nie na niego umieram"

Jonnie Irwin nie wie, ile dokładnie czasu mu zostało, ale ma świadomość że umiera.

- Nie wiem, ile mi zostało czasu, ale staram się zachować pozytywne nastawienie i moje nastawienie jest takie, że żyję z rakiem, a nie na niego umieram.

Jonnie zdradził też, że stara się cieszyć każdą chwilą, zrezygnował z obowiązków zawodowych, by poświęcić się rodzinie. Porzucił wielkie, dalekosiężne plany, żyje tu i teraz, tworząc wspaniałe wspomnienia z najbliższymi.

48-latek boi się, że jego dzieci go nie zapamiętają

- Moi chłopcy dorosną, nie znając swojego taty, a to łamie mi serce.

Żyje dłużej, niż przypuszczali lekarze. Wszystko dzięki lekom przeciwnowotworowym i chemioterapii. Prezenter chętnie dzieli się swoim doświadczeniem, zachęcając jednocześnie innych do tego, aby docenili swoich bliskich i cieszyli się każdą chwilą. Pomimo trudnej sytuacji, stara się inspirować i pokazywać, że z rakiem można wieść szczęśliwe życie.

Czytaj też: Ten lek przeciwnowotworowy może powstrzymać koronawirusa? Tak wynika z badań