Bon wakacyjny - wersja ostateczna. WSZYSTKIE ZASADY. Nie trzeba składać wniosku

2020-07-17 14:10 Magda Mazurek

W czwartek Sejm uchwalił ustawę, która dokładnie opisuje bon wakacyjny oraz zasady jego przyznawania. Na co można wykorzystać bon wakacyjny? Czy 500 plus na wakacje będzie także dla seniorów?

Bon turystyczny będzie przyznawany dokładnie tak, jak 500 plus. Sejm odrzucił poprawkę senatu dotyczącą tego, że z bonu wakacyjnego mogą korzystać emeryci. Przyjęto natomiast poprawkę, która zakłada, że bonem zostaną objęte dzieci rodziców pracujących za granicą.

Bon wakacyjny dostanie każde dziecko w wieku do 18. roku życia. Będzie można za niego opłacić pobyt dziecka w hotelu, gospodarstwie agroturystycznym, na koloniach czy na obozie. Będzie to świadczenie jednorazowe, ważne do 21 marca 2022 roku.

Z bonu można korzystać tylko na terenie Polski.

Polecamy: Jedziesz do Grecji? Zobacz, jakie formalności dopełnić

Bon turystyczny - jak dostać?

Co ważne, to to, że nie będziemy musieli składać żadnego wniosku. Wystarczy zalogować się na swoje konto w ZUS i potwierdzić dane.

Ważne: Czarna lista państw, do których nie pojedziesz na wakacje

- Bon będzie generowany w systemie teleinformatycznym prowadzonym przez ZUS. W celu aktywacji bonu konieczne będzie zalogowanie się przez osobę uprawnioną w systemie PUE ZUS i potwierdzenie poprawności danych albo dokonanie aktualizacji danych dotyczących adresu poczty elektronicznej i numer telefonu - czytamy na rządowej stronie. 

Bon turystyczny - czy wielorazowy?

Tak - bonem będzie można płacić aż do wyczerpania środków, kilkakrotnie.

Bon turystyczny - kiedy pierwsze wypłaty?

Pierwsze wypłaty będą realizowane już pod koniec lipca. Obecnie trwa modelowanie systemów informatycznych w ZUS.

Czytaj też: Koronawirus: czy wyjazd do Chorwacji jest bezpieczny?

Bon turystyczny - czy można płacić za paliwo?

To bardzo ważna informacja dla rodziców, którzy na wakacje wybierają się samochodem albo kamperem. Zobaczcie więcej: Bonem wakacyjnym zapłacisz za paliwo?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE