Bonem wakacyjnym zapłacisz za paliwo?

2020-07-22 9:31

Jesteście w grupie, która otrzymała 500 zł na każde dziecko do wydania na wakacje? Jeśli tak - zobaczcie, czy bonem wakacyjnym można zapłacić za paliwo.

Bon Turystyczny. Dla kogo 500 plus na wakacje? Najważniejsze informacje od ZUS
Autor: pixabay Bon Turystyczny. Dla kogo 500 plus na wakacje? Najważniejsze informacje od ZUS

Czy bon wakacyjny można wydać na paliwo? Niestety - nie ma takiej możliwości. Rząd od początku zaznaczał, że bon wakacyjny ma być przeznaczony na dziecko i na jego potrzeby. Oczywiście dojazd samochodem lub kamperem do ośrodka wczasowego jest formą wakacji, ale jednak - nie będzie można za to zapłacić z pieniędzy od ZUS-u.

Marek Kamieński z Ogólnopolskiego Stowarzyszenia Agentów Turystycznych na antenie TVN24 skomentował, że nie ma możliwości zapłaty za paliwo, ale są inne opcje - Ale jeżeli dojedziemy na przykład na kemping i będziemy chcieli mieszkać, czy stać w tym kempingu, to już tu będzie możliwe wykorzystanie bonu - powiedział ekspert.

Podpisana przez prezydenta ustawa jasno precyzuje na co można wydać bon wakacyjny. Art. 5 ustawy mówi o usługach i imprezach turystycznych, a nie o paliwie do samochodu. Warto także zaznaczyć, że bon wakacyjny będzie można wydać jedynie w określonych miejscach - znajdujących się na liście Polskiej Organizacji Turystycznej.

Polecamy: Bon wakacyjny - wersja ostateczna. WSZYSTKIE ZASADY. Nie trzeba składać wniosku

Bon turystyczny będziemy mogli wykorzystać do opłacenia m.in. pobytu:

 • w hotelu,
  pensjonacie,
  gospodarstwie agroturystycznym,
  na koloniach,
  obozie harcerskim,
  obozie sportowym
  obozie rekreacyjnym.

Byłeś kiedyś nad polskim morzem? Ten quiz jest dla ciebie

Pytanie 1 z 10
W którym mieście znajduje się najsłynniejsze molo?