Beżowe flagi - tak kobiety ostrzegają się w sieci. Przed czym chronią?

2022-11-18 14:48

Bezsprzecznie żyjemy w erze internetu - to tak najczęściej komunikujemy się z rodziną i przyjaciółmi, robimy zakupy i... umawiamy się na randki. Te ostatnie nierzadko bywają rozczarowaniem, bowiem wizerunek wykreowany w sieci niekoniecznie pokrywa się z rzeczywistością. TikTokerki znalazły na to sposób. Są nim "beżowe flagi".

Beżowe flagi - tak kobiety ostrzegają się w sieci. Przed czym chronią?
Autor: Getty Images Beżowe flagi - tak kobiety ostrzegają się w sieci. Przed czym chronią?

TikTok obfituje w wiele ciekawych patentów, mających ułatwić życie w wielu dziedzinach. Tym razem jedna z użytkowniczek popularnego serwisu wpadła na pomysł, jak przestrzegać randkujące osoby przed nudziarzami. 

Czytaj też: Pierwsza randka, pierwszy seks - jak się przygotować do pierwszej randki

Poradnik Zdrowie: Zdrowo Odpytani, odc. 2 Seksualność

Nowy trend na TikToku: "Beżowe flagi"

Kto choć raz był użytkownikiem aplikacji randkowej, ten wie, że można tam trafić na "różne przypadki". Większość opisów widniejących pod zdjęciami użytkowników to banały. I choć TikTok nie zawsze jest wiarygodnym źródłem informacji, w tym przypadku jest trochę inaczej. 

Czytaj też: Jak znaleźć partnera przez Internet? Jest na to sposób

Na pomysł beżowych flag wpadła Caito. Od kilku miesięcy ocenia profile mężczyzn i kobiet na appkach randkowych. Wyszukuje w nich tzw. beżowe flagi, czyli sygnały, że ktoś jest nudny. Gdy użytkownik otrzyma trzy flagi - odpada. Serię znajdziesz pod hasztagiem #beigeflags.

Beżowa flaga, czyli co?

Caito oznacza profile beżowymi flagami według pewnych standardów. W ten sposób znakuje profile, na których króluje powtarzalność i brak oryginalności, np. "kocham podróże" czy "szukam kogoś, kto może za mną nadążyć". 

Użytkowniczka ma na swoim koncie wiele filmików z ocenami użytkowników aplikacji Hinge, która w Polsce nie jest znana. To coś w rodzaju Tindera, choć różnią się one kilkoma funkcjami. W appce Hinge jest możliwość odpowiedzi na gotowe pytania i kończenia zdań, co ułatwia przedstawienie swojej osoby innym użytkownikom. 

Beż i jego odcienie

Beżowa flaga to pojęcie zbyt ogólne, dlatego w celu ułatwienia rozpoznania, Caito wyszczególnia kilka odcieni tego koloru. Jeden z nich to  "hot girl beige" — flaga ta przypisywana jest dziewczynom, których profil mówi tylko o ich urodzie, o niczym więcej. Jest też odcień, nazwany "fitness beige" — to osoby, dla których siłownia to drugi dom, a ich ciało to "świątynia". Ostatni odcień nazwała "travel beige" i tego rodzaju flagę otrzymują osoby, których profile zdradzają, że poza mówieniem o tym, że lubią podróże, właściwie nie mają żadnych innych zainteresowań. 

Caito przyjmuje profile do oceny poprzez wiadomości prywatne. Wiele osób korzysta z tej opcji z ciekawości, wysyłając swój profil.