Kobiecy wytrysk: poznaj ćwiczenia, które pomogą ci go osiągnąć

14 komentarze
Autor: Bożena Klukowska

Kobiecy wytrysk występuje u niektórych kobiet podczas orgazmu i jest jest oznaką szczególnej zmysłowości i wrażliwości na bodźce seksualne. Sprawdź, jakie ćwiczenia umożliwią ci osiągniecie kobiecego wytrysku.

Kobiecy wytrysk przez seksuologów wciąż oceniany jest jako pewnego rodzaju fenomen, pojawiający się u pań, przeżywających pełne, cudowne orgazmy.

Kobiecy wytrysk: na czym to polega?

Pojawienie się kobiecego wytrysku przypomina dokładnie to, co dzieje się u mężczyzn w momencie szczytowania: w chwili orgazmu w pochwie pojawia się wydzielina, właśnie w formie wytrysku, której objętość może wynosić od jednego do kilku mililitrów. Może być ona „wystrzeliwana”, podobnie jak sperma, na odległość nawet 20 cm!

Naukowcy nie do końca wiedzą, na czym polega mechanizm kobiecego wytrysku. Niektórzy szukają wyjaśnienia w lubrykacji, czyli upatrują związku kobiecego wytrysku z pojawianiem się płynu lubrykacyjnego, umożliwiającego w ogóle odbycie stosunku. Wydaje się to jednak dość naciągane tłumaczenie, gdyż płyn lubrykacyjny, czyli fizjologiczne zwilżenie ścian pochwy, pojawia się już w momencie podniecenia seksualnego. Jest potrzebny, aby partner mógł wykonywać ruchy frykcyjne. Co prawda jego pochodzenie, podobnie jak wytrysku, wciąż nie jest znane, ale na tym prawdopodobnie kończą się podobieństwa. Płyn lubrykacyjny pojawia się zwykle już po 10 – 30 sekundach od pobudzenia seksualnego, na skutek działania takich bodźców jak dotyk, słowa, widok partnera itp. Zaś wytrysk towarzyszy wyłącznie orgazmowi. Inni seksuolodzy twierdzą, ze wytrysk u kobiet może być efektem drażnienia przestrzeni Grafenberga, czyli pobudzania słynnego punktu G. I to wydaje się najbardziej rozsądne wyjaśnienie.

Kobiecy wytrysk: nie zawsze, nie u wszystkich

U jednych kobiet taka reakcja pojawia się sporadycznie, u innych stale. Takie wytryski, zwłaszcza epizodyczne, mogą okazać się dla partnerów zaskoczeniem. Niektórzy mężczyźni, czując taką reakcję, nie wiedzą, jak się zachować. Mogą być w takim momencie zaniepokojeni, że coś dziwnego dzieje się z kobietą. Szczególnie gdy wytrysk jest obfity i mężczyzna czuje, że kobieta go zalewa swoimi sokami. Z kolei inni utożsamiają ten wytrysk z orgazmem (zresztą słusznie) i mogą potem, w kontaktach z inną partnerka, która wytrysku nie ma, uważać, że ona w ogóle nie przeżywa orgazmu. A ona może go przeżywać, tylko bez tego specyficznego wytrysku.
W związku z kobiecym wytryskiem mogą mieć miejsce także dość humorystyczne zdarzenia, o czym wspomina seksuolog prof. Zbigniew Lew-Starowicz. Otóż jeden z pacjentów profesora, który poczuł taki wytrysk u swojej nowej partnerki, uważał, że może ma ona cechy...obojnactwa!
Jednak, jak oceniają ci partnerzy, którzy doświadczają jednoczesnych wspólnych wytrysków (to też się zdarza!), jest to niesamowite przeżycie. W dodatku wcale nietrudne do osiągnięcia. Są sposoby, dzięki którym kobieta może tak udoskonalić swoje reakcje seksualne do tego stopnia, że będzie potrafiła wytrysnąć sokami.

Kobiecy wytrysk – sprawdź kurczliwość pochwy

Zanim zaczniesz ćwiczyć, sprawdź, w jakim stopniu twoja pochwa jest kurczliwa. I tak włóż sobie do pochwy palec, obkurczaj na nim mięśnie, a po chwili spróbuj palec wyjąć. Jeśli wyjmuje się z trudem, znaczy, że skurcz jest silny i możesz nie ćwiczyć. Jeśli palce wyczuwa obkurczanie mięśni, ale można go wyjąć z łatwością, skurcz jest przeciętny. Jeśli obkurczanie jest ledwo wyczuwalne, skurcz jest słaby. Wreszcie, jeśli nic nie czujesz, a palce wysuwa się z łatwością, skurczu brakuje. Wtedy ćwiczenia są jak najbardziej wskazane.

Kobiecy wytrysk – wzmocnij kurczliwość pochwy

Obkurczanie mięśni pochwy zacznij od obkurczania mięśni brzucha, potem to samo rób z miednicą.

  • Na początek rób tak 3 razy dziennie, w seriach po 10 razy.
  • Po tygodniu każdą serię powiększ do 25 razy i też rób tak trzy razy dziennie.
  • Kolejnym etapem będą ćwiczenia, polegające na wstrzymywaniu strumienia moczu podczas siusiania. Te ćwiczenia powinny trwać od 4 do 6 tygodni.

Kobiecy wytrysk – ćwicz z „przyrządami”

Kiedy już uznasz, że twoja pochwa jest odpowiednio kurczliwa i gotowa na wytrysk, poćwicz z gadżetami (to nie muszą być zabawki z sexshopu). Np. weź średnio dojrzałego banana, obierz go ze skórki i włóż do torebki foliowej. Następnie włóż sobie torebkę do pochwy i teraz spróbuj na niej zaciskać mięśnie. Jeśli uda ci się zmiażdżyć owoc, znaczy, że jesteś na dobrej drodze do wytrysków.

Uwaga: Takie ćwiczenia nie są wymysłem niezdrowej wyobraźni, ale są zalecane przez wielu seksuologów. Niestety, jak na razie głównie w krajach bardziej od naszego wyedukowanych seksualnie. Tam też lekarze przepisują na receptę gadżety, służące ćwiczeniom kurczliwości pochwy.

Kobiecy wytrysk – rób to z partnerem

Po ćwiczeniach solo możesz zacząć ćwiczyć z partnerem. I tak, kiedy on jest w środku, obkurczaj mięśnie na jego penisie, podczas gdy on pozostaje całkowicie bez ruchu. Następnym krokiem będzie obkurczanie mięśni już podczas stosunku.
Twoja inicjatywa sprawi, że on będzie także bardziej aktywny w twojej pochwie, co niewątpliwie zakończy się nie tylko wspólnym orgazmem, ale i wspólnym wytryskiem.

Nie przegap

fb udostępnij tweet udostępnij g+ udostępnij print wydrukuj
Zobacz także

Aktualizacja: 25.06.2014

Komentarze (1 - 10 z 14)
anastasia, 14.08.2014 01.56
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Mam 36 lat i nigdy wcześniej nie miałam wytrysku. Około 2 lat temu spotkałam faceta, który doprowadził mnie do niego. Rozstaliśmy się, Uprawiałam sex po nim z dwoma chłopakami i tylko z jednym to się powtórzyło i do tego nie przy każdym stosunku. Kiedy sprawiam sobie przyjemność sama nie doświadczam tego również. Czemu tak właśnie jest???
 
Fontanna, 23.07.2014 13.47
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Podczas zabaw z wibratorem tryskam na te 20cm i dzieje, się to właśnie przy intensywnym pocieraniu przedniej ściany pochwy, nie towarzyszy temu jednak uczucie orgazmu jak z partnerem (zawroty głowy, przyjemne mrowienie), po prostu sobie tryskam i nie mogę przestać... Dlaczego tak jest?? Jak kontrolować mięśnie pochwy, bo op przeczytaniu artykułu muszę stwierdzić, że są bardzo silne, ale nie umiem ich napinać, jak w opisanych wyżej ćwiczeniach... :(
 
Zgadnijta kto?, 11.07.2014 14.14
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Czy potem można tego banana wyjąć z torebki i zjeść? Szkoda byłoby wyrzucać, no nie?
 
:/, 14.06.2012 16.46
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
piszesz jakby po tych (tylko!!!) 7 latach skończyło ci się życie! sorry, ale tego kwiata pół świata i nie ma co się nad sobą rozczulać. może mamusia za bardzo się nad tobą użalała, gdy sobie zaprapałeś kolanko albo nabiłeś siniaka? jesteś panem swojego życia i rób wszytko co w twojej mocy, żeby sobie je ułożyć.
 
on27, 11.06.2012 19.40
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Ja przed swoją zoną nie miałem nawet dziewczyny, ona miała kilku partnerów przede mną:( Nigdy nie zapomnę tej cudownej chwili gdy poczułem na sobie jej soki, na początku się przestraszyłem że może zrobiłem jej jakąś krzywdę i ze może krwawi, lub coś innego, mimo strachu to był mój najpiękniejszy dzień w życiu i niesamowite uczucie (czucie) :), Odeszła ode mnie po 7 latach małżeństwa, twierdząc że mnie nie kocha :( Apel do wszystkich kobiet, nie bądźcie wredne i kochajcie swoich partnerów, ćwiczcie jak w opisie wyżej, dokształcajcie się w tej jak i w innej dziedzinie, aby porządni, wrażliwi, mężczyźni tacy jak ja, mogli przeżyć taką chwilę i wy kobiety również, tego wam życzę. ...w życiu piękne są tylko chwile, mi już tylko pozostały wspomnienia...
 
rafi 27, 18.10.2010 22.53
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
powiem wam że to przecodowna sprawa. nigdy nie sądziłem że może to tak podnieść morale faceta jest to namacalny dowod na to że porafisz sprawić kobiecie przyjemność a w dotatku tak cudownie się to objawia , czujesz się z tym bosko !!! oczywiscie jesli jesteś typem faceta który nie dba tylko o własny interes w łóżku ! polecam naprawde warto !!!
 
facet, 20.09.2010 06.03
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
maydayowka na pewno wie wszystko o sobie i technikach ale moze po prostu nikt tak naprawde jej nie doprowadzil do tesknoty z milosci. nie zaspokojenia siebie czy raczej mezczyzn jest droga. byc dobra w te klocki to nie znaczy byc maszynka do sexu. przestan byc maszynka. poczuj ze jestes delikatna i wrazliwa kobieta oczekujaca czulosci. dbalosci o Twoja wyjatkowosc i potrzeby...poznaj siebie na nowo... moze tez miej wiecej luzu wobec swojego ciala. wytrenowalas je i teraz tak dziala, powtarzam, pozwol mu na szacunek... kilka miesiecy odpoczynku. zycze Ci jeszcze raz tego wszystkiego od dzisiaj
 
anett, 25.07.2010 17.53
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
mam wspaniałego faceta, wie czego potrzebuje kobieta - zawsze myśli najpierw o mnie- często mam orgazm i on tez we mnie jest- jest moją PIERWSZA PRAWDZIWA MIŁOŚCIĄ i będziemy mieć dzidziusia:) stosowaliśmy tylko metody naturalne i to przez cale 3 lata do tego wspaniałego momentu- poczęcia bez żadnych gadżetów. trzeba się tylko otworzyć jeżeli wiecie ze to ten jedyny. a gdy jest w środku- kurczcie pochwę- to daje wyjątkowe doznania Kobiety nie krepujcie się, fajnie jest czasem dominować a mężczyźni to uwielbiają.Porzućcie uprzedzenia i nie bójcie się brać tego o czym marzycie
 
Dorota, 16.07.2010 13.18
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Dokładnie popieram wpis ona25.Faceci mało ie staraja tylko mysla o sobie niewielu dalo mi to co umiem sobie dac sama.Zwlaszcza ze pierwszy orgazm mialam w wieku 7 lat (oczywiscie łechtaczkowy) I jak do tej pory faceci ciagle nawalaja.Zamiast poczytywac artykuły tego typu to faceci wzaruja sie na filmach porno gdzie wiekrosc jst na potrzeby fimy a potem z taka wiedza do nas przychodza i mysla za na widok samego falusa my juz dochodzimy.Nie wielu jest takich ktorych wiedza jest nprawde zaskakujaca i w dodatku umia ja wykorzystac abysmy czuły sie spełnione.To prawdziwa rzadkość taki koneser kobiecego ciała.W dodatku najgorsze jest to ze potrafią nas wnerwić po czym mają ochotę na sex.A niestety u nas nie jest jak u nich i gdy jesteśmy spięte czy zdenerwowane to okazuje się że nici z udanego stosunku.My jako kobiety nie jesteśmy aż tak skomplikowane jak sie powszechne myśli. Tylko potrzeba aby sie w końcu faceci pozbierali i zaczeli dostrzegać nasze potrzeby. Bo jak coś sie nie pozmienia to chyba sie w koncu bedzie trzeba na dziewczyny przeniesc. PANOWIE NAUCZCIE SIE POBUDZAĆ LACHTACZKE. WSZYSTKIE NAZE ORGANY TO JEDEN WSPOLNY MUSI BYC POBUDZANY CALY :) Panie nie bojcie sie mowic partnerom o potrzebach i same je realizowac. Bo osignac mozecie to co chcecie przez cwiczenia, znajomosc swojego ciala i wyzbycie sie wstydliwosci. JAK SIE WSZYSCY POSTARAMY TO BEDZIE OKI :)
 
kabelmat7, 06.07.2010 20.52
» zgłoś nadużycie » ODPOWIEDZ
Tak to jest gdy uprawiasz seks bez miłości...
 
następne »
strona 1 z 2
reklama
reklama
DlaPacjentow24.pl
Pigułki antykoncepcyjne:
co osłabia ich skuteczność?
Pigułki antykoncepcyjne: co osłabia ich skuteczność?
Najpopularniejsze artykuły
Seks analny - jak się kochać analnie? Seks analny - jak się kochać analnie?

Seks analny od zawsze budzi wiele kontrowersji. Opinie o zaletach orgazmu analnego przeplatają się...

więcej

36541

Masturbacja nie jest zła - prawdy i mity o onanizmie Masturbacja nie jest zła - prawdy i mity o onanizmie

Onanizują się i kobiety, i mężczyźni. Masturbacja jest nie tylko sposobem na zastąpienie uprawiania...

więcej

20004

ŁECHTACZKA - jak ją pieścić, by dać najwięcej przyjemności ŁECHTACZKA - jak ją pieścić, by dać najwięcej przyjemności

Mężczyźni teoretycznie wiedzą, że kobiety mają łechtaczkę, której uciskanie powoduje rozkosz....

więcej

31436

Pozycja misjonarska i podwójny ORGAZM - czyli dostrojone spółkowanie Pozycja misjonarska i podwójny ORGAZM - czyli dostrojone spółkowanie

Chcesz by twoja partnerka miała orgazm w tym samym momencie co ty? Nic nie stoi na...

więcej

16913

Zamów bezpłatny newsletter

zapisz się
Autodiagnoza

Wybierz badanie

albo

Alfabetyczny indeks badań

A B C D E F G H I J
K L Ł M N O P R S Ś
T U W Z Ż
Eksperci

Jajniki są ruchome, mogą zmieniać swoje położenia. Wynik badania USG nalezy interpretować łącznie z badaniem klinicznym.

Grupy wsparcia
data

Grudzień 19, 2014

wszyscy polecali mi błonnik bo moim głownym problemem była bardzo powolna przemiana materii ale działał on intensywnie i co parę dni także nie czułam się z tym dobrze, za to Novoslim wpływa na pracę jelit regularie przez co czujesz się lepiej jak dla mnie to numer 1

data

Grudzień 18, 2014

no niezła sprawa.. nie wiedziałem o tym

data

Grudzień 17, 2014

''Boisz się, że święta Bożego Narodzenia i dieta odchudzająca będą trudne do pogodzenia? Masz rację! Tradycyjna wieczerza wigilijna, choć postna, jest potężną bombą kaloryczną. Zdarza się, że pochłaniamy nawet 5000-6000 kcal, a więc kilkakrotnie więcej niż wynosi dobowe zapotrzebowanie...

data

Grudzień 17, 2014

''Nadchodzi Boże Narodzenie, a ty jesteś w ciąży. Jak uniknąć przedświątecznej gorączki - sprzątania, gotowania, kupowania prezentów? Co zrobić, by święta w ciąży spędzić względnie spokojnie?'' Link do artykułu: Święta - 6 rad jak w ciąży przetrwać świąteczną gorączkę

reklama
Zdrowa społeczność

Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.