Poradnik ZdrowieGinekolog › Usunięcie macicy z mięśniakami - jakie są powikłania usunięcia macicy?

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Usunięcie macicy z mięśniakami - jakie są powikłania usunięcia macicy?

Dzień Dobry mam 35 lat i dwoje dzieci. Od bardzo dawna mam obfite miesiączki i leczę się na niedokrwistość. 8 lat temu przeszłam operację usunięcia guza nadnercza lewego, miałam również zespół kuszinga. Od tamtej pory jestem stale pod kontrolą lekarską. Nie mogę przyjmować żadnych leków hormonalnych z uwagi na wysokie ciśnienie. Niedawno mój ginekolog powiedział, że moje mięśniaki się powiększyły i muszę poddać się operacji usunięcia tylko macicy z pozostawieniem jajników i szyjki. Bardzo proszę o poradę czy w moim przypadku jest to bardzo konieczne. Dzieci już nie chcę, jednak boję się tej operacji z uwagi na powikłania. Czy jakieś są?

O potrzebie operacji może Pani rozmawiać wyłącznie z lekarzem, który ma możliwość zbadania Pani. Przez internet konsultacja nie jest możliwa. Powikłania operacji wycięcia macicy bez przydatków są takie jak każdej innej operacji tj. zakażenie ran pooperacyjnych, możliwość uszkodzenia narządów sąsiednich, niedrożność, krwotok, powikłania związane ze znieczuleniem. O powikłaniach również nalezy rozmawiać z lekarzem prowadzącym, ponieważ ryzyko ich wystąpienia jest cechą indywidualną każdej pacjentki.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.