Poradnik ZdrowieGinekolog - położnik › Twardnienie brzucha

Eksperci radzą

dr Monika Sieńkowska - Kamińska - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Cytolog, pracuje w SP ZOZ w Pułtusku.

Twardnienie brzucha

Jestem w 28 tygodniu ciąży,od mniej więcej 20-21 tc kilkakrotnie w ciągu dnia twardnieje mi brzuch. Czy to mogą być skurcze przepowiadające? Na usg maluszek rozwija się prawidłowo i jest ruchliwy, ciągle kopie.

To calkiem normalne, że macica trenuje skurcze; już od początków ciąży występują nieodczuwalne przez kobietę fale Alvareza, potem odczuwalne, ale nie bolesne skurcze Brakstona-Hicka, które to pani najprawdopodobniej opisuje. Nie są to przepowiadające, gdyż te są bolesne i regularne. Szyjka macicy może się skracać i rozwierać nawet bezboleśnie, rozpoznajemy wtedy niewydolność szyjki. W każdym kraju na wizycie bada się ginekologicznie kobiety i ocenia palpacyjnie położenie, długość, konsystencję, rozwarcie ujścia szyjki macicy.Oczywiście może pani przyjmować preparat magnezu, a na najbliższej wizycie kontrolnej zapytać o ocenę szyjki. Może pani otrzymać odpowiedz w punktowej skali Bishopa ; powyżej 6 pkt jest OK.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.