Poradnik ZdrowieEnergoterapeutka › Szumy w głowie i uchu

Eksperci radzą

Ewa Morawska - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Mistrzyni SKHM Seichim i reiki, energoterapeutka i uzdrowicielka, doradca życiowy. Przyjmuje w Markach (osiedle Lisi Jar 12, tel.kom. 0 501 076 298) 

Szumy w głowie i uchu

Od ok. roku mam szumy w uchu prawym, laryngolog zalecił serie lęków i postraszył otosklerozą. Za miesiąc mam kontrolne badanie lecz w międzyczasie chodziłam z tym problemem na akupunkturę, która pomogła mi - szumy przeszły. Z kolei pojawiły się z drugiej strony z tym że nie w uchu ale gdzieś głębiej, jak by w głowie. Jestem mocno zaniepokojona co to może być.

Witam, Szumy w uszach mogą być spowodowane różnymi dolegliwościami, które na pierwszy rzut nie mają ze sobą nic wspólnego. Zwyrodnienie kręgów szyjnych może być przyczyną powstania szumu w uszach z powodu słabego ukrwienia kanalików usznych. Często taka dolegliwość może powstać z powodu długotrwałego stresu i dużej nadpobudliwości. Trzeba więc zaobserwować w jakich sytuacjach szumy nasilają się. Warto podchodzić do sytuacji, które mogą wywołać stres z większym spokojem. Zwiększyć częstotliwość wychodzenia na spacer ale do takich miejsc gdzie nie ma dużego nasilenia szumu ulicy, czy innego hałasu. Warto więc wybrać się do lasu gdzie dźwięk jest prawie jednostajny i wsłuchiwać w jego odgłosy. Nauczmy się słuchać tego co przychodzi do nas z zewnątrz. Unikajmy ciszy która potęguje odczuwanie szumu, zawsze więc niech będzie trochę dźwięków. Włączajmy radio ale na tyle cicho by nas umysł i uszy musiały się dobrze wysilić by coś usłyszeć. W taki sposób możemy odciągnąć uwagę od słyszenia szumu w głowie. Chodzi tu o to by szum w uszach zniknął na tle szumu dochodzącego do nas z zewnątrz. Wytrwałość w stosowaniu takich ćwiczeń może przynieść rezultat dopiero po jakimś czasie, ale warto spróbować i nie zniechęcać się brakiem rezultatu. Pomocna może być też akupresura, która poprzez uciskanie odpowiednich punktów może zmniejszyć uczucie dyskomfortu. Delikatne ale stanowcze masowanie ucha wzdłuż jego brzegu począwszy od góry tam gdzie zaczyna się brzeg chrząstki aż do samego dołu. Chwytamy więc kciukiem i palcem wskazującym brzeg ucha i masując schodzimy do końca ucha. Zejście na dół ucha powinien nam zająć około 1 minuty, tyle samo powrót do góry. Można powtarzać te czynność kilka razy dziennie. Jest wiele innych ćwiczeń ale nie opisuję ich ze względu na brak miejsca. Proszę więc zainteresować się książką, która zajmuje się akupresurą i wyjaśnia gdzie znajdują się dane punkty i w jaki sposób je masować. Zastosowanie leków homeopatycznych może także wspomóc ale i tu trzeba uzbroić się w cierpliwość bo może pozytywny rezultat przyjść dopiero za kilka miesięcy.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.