Poradnik ZdrowieGinekolog - położnik › Silny ból piersi dwa tygodnie przed okresem...

Eksperci radzą

dr Monika Sieńkowska - Kamińska - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

Cytolog, pracuje w SP ZOZ w Pułtusku.

Silny ból piersi dwa tygodnie przed okresem...

Witam, mam 31 lat, mam bardzo uporczywe bóle piersi, kiedyś były na 2-3 dni przed okresem a teraz, od jakiegoś czasu ból pojawia się na dwa tygodnie przed. Piersi są tak bolesne i obrzmiałe, że nie mogę normalnie funkcjonować, muszę uważać przytulając własne dziecko czy schodząc po schodach. Co może być tego przyczyną, czy powinnam zgłosić się do lekarza? Dodam, że ok. pół roku temu miałam badane piersi i lekarz powiedzial, że jest ok. tylko coś było z (nie pamiętam dokładnie jak to nazwał pan doktor) kanalikami mlekowymi? Ale powiedział, że to się zdarza jak kobieta nie karmi piersią i należy to po prostu kontrolować, bez paniki. Czy to może być przyczyną tych bóli czy powinnam się martwić? Tutaj gdzie mieszkam obecnie nie mam zbytnio dostępu do lekarza, a kolejną kontrolę piersi planowałam za ok. pół roku, czy powinnam jednak zgłosić się szybciej na badanie? Dziękuję

Powinna pani poczytać w internecie informacje na temat mastopatii, ograniczyć spożywanie kawy i herbaty, może uda się pani kupić ziołowe tabletki Mastodynon lub castagnus i zastosować któryś z tych preparatów.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.