Poradnik ZdrowieGinekolog - położnik › Pominięcie tabletek antykoncepcyjnych

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Pominięcie tabletek antykoncepcyjnych

8 sierpnia br. nie wzięłam tabletki antykoncepcyjnej, ponieważ miałam biegunkę. Była to 3 tabletka do końca opakowania. Późniejszych tabletek również nie brałam, ponieważ grypa żołądkowa nadal mnie "męczyła". Współżyłam przez ten czas z chłopakiem bez zabezpieczenia. Dostałam okres 16 sierpnia i trwał do 19 sierpnia (w tym czasie również współżyłam). Wczoraj powinnam wziąć tabletkę, ale zapomniałam o niej i odbyłam pełny stosunek. Dodam również, iż zrobiłam test ciążowy dnia 20.08.12 i wyszedł negatywny. Jakie są szanse, że jestem w ciąży? Kiedy powinnam zrobić test ciążowy? Kiedy mogę zrobić badanie krwi?

Szansa na ciążę jest, chociaż niewielka. Test ciążowy należy wykonać za miesiąc o ile nie pojawi się miesiączka.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.