Poradnik ZdrowieGinekolog - położnik › Płyn preejakulacyjny - czy może doprowadzić do zapłodnienia?

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Płyn preejakulacyjny - czy może doprowadzić do zapłodnienia?

Witam serdecznie, Mam pewien problem. Mam 18 lat i od 4 miesięcy współżyję z chłopakiem. Wczoraj (02.11) ok. południa doszło między nami to stosunku bez żadnego zabezpieczenia. Zawsze używaliśmy prezerwatyw, ale chcieliśmy sprawdzić jak to jest bez nich. Do wytrysku nie doszło, ale martwi mnie ten płyn przed dojściem do orgazmu. Czy jest jakakolwiek szansa, że mogły być tam plemniki przez co mogę być w ciąży? Nie mam niestety tabletki 72h po, ale słyszałam, że można ją zastąpić biorąc dwie tabletki antykoncepcyjne na raz. Chciałabym się dowiedzieć czy to choć trochę skuteczna metoda, czy warto ją wypróbować? Pozdrawiam

Bardzo małe jest prawdopodobieństwo, że w płynie preejakulacyjnym znajduje się dostateczna do zapłodnienia liczba plemników. Dwuskładnilkowe tabletki antykoncepcyne można wykorzystać w antykoncepcji doraźnej. Trzeba przyjąć dwie tabletki i po 12 godzinach drugie 2 lub 4 tabletki i po 12 godzinach drugie 4. Liczba tabletek zależy od preparatu. Jest to duża dawka hormonów, mogą wystąp[ić powikłania i dlatego należy w tej sprawie skonsultować sie z lekarzem.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.