Poradnik ZdrowieGinekolog › Obliczanie dni płodnych przy nieregularnych cyklach

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Obliczanie dni płodnych przy nieregularnych cyklach

Chciałabym się dowiedzieć, jak duże jest ryzyko ciąży. Kochałam się z chłopakiem bez zabezpieczenia 2 dni po miesiączce, która trwała 7 dni. Doszło do wytrysku. Okres mam nieregularnie, ostatni był po 33 dniach, wcześniejszy po 37, w lutym po 32 dniach, a w styczniu pojawił się po przerwie 57-dniowej. Jak mogę wyliczyć dni płodne przy takim okresie? Z góry dziękuję za odpowiedź.

Szansa na ciążę jest chociaż z uwagi na długość Pani cykli - niewielka. Przy tak długich cyklach miesiączkowych metoda wyliczania dni płodnych, jako metoda antykoncepcyjna nie zda egzaminu, nie nadaje się. Dni płodne wylicza się w ten sposób: należy od najkrótszego dnia cyklu odjąć 18 dni a od najdłuższego 11 dni. Uzyskane różnice wyznaczają granice okresu płodnego.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady
Pytania do eksperta
  
  

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.