Poradnik ZdrowieInternista › Biegunka i śluz w kale

Eksperci radzą

Krystyna Knypl - ARCHIWALNE PYTANIA I ODPOWIEDZI

.

Biegunka i śluz w kale

Przez 6 dni męczyła mnie biegunka bez praktycznie żadnych innych objawów, oprócz lekkiego osłabienia po odwodnieniu. Po tym jak nie działał Laremid, później również węgiel, udałem się do lekarza i dostałem Enterol w kapsułkach i Nifuroksazyd w tabletkach. Biegunka ustąpiła po dwóch dniach. Dziś jest drugi dzień bez biegunki i podobnie jak w pierwszym dniu po biegunce stolec ma normalną konsystencję, ale zauważyłem w nim jasnobrązowy śluz. Ponadto dziś oddawałem stolec już 4 razy. Nic mnie w brzuchu nie boli, nie mam innych objawów, wrócił apetyt czuję się dobrze. Niepokoi mnie tylko ten śluz w stolcu. Czy może być to objaw po lekkim zachwianiu równowagi w jelitach? Nigdy wcześniej raczej nie zauważyłem śluzu w stolcu.

Witam, Prawidłowy stolec nie zawiera domieszki śluzu, który może pojawić się w różnych stanach chorobowych. Obecność śluzu w stolcu nie jest charakterystyczna dla jednego konkretnego schorzenia – może występować w zespole jelita wrażliwego, nieswoistym zapaleniu jelit, problemach z trzustką lub schorzeniach pasożytniczych przewodu pokarmowego. Jeżeli objaw będzie utrzymywał się nadal wskazane jest ponowne skontaktowanie się ze swoim lekarzem prowadzącym, pomocne może być tez wykonanie badania ogólnego kału orz posiewu. Badanie to można wykonać w najbliższej stacji san.epid., konieczne jest wcześniejsze zaopatrzenie się w aptece w specjalne pojemniczki do transportu materiału biologicznego na badanie. W ramach rekonwalescencji warto jest zastosować dietę, która może pomóc w przywróceniu prawidłowego funkcjonowania jelit – taka dietą jest jedzenie ryżu z tartą gotowaną marchwią. Tego rodzaju dieta dobrze wypełnia wszystkie zakamarki w naszych jelitach i niczym szczoteczka wymiata ewentualne zalegające resztki nieprawidłowych składników. Ważne jest też odpowiednie wyrównanie nawodnienia.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.