Mam 12 lat i uważam, że jestem gruba [Porada eksperta]

2018-02-23 11:34 Krystyna Knypl

Mam na imię Wiktoria mam 12 lat, wzrost 166, ważę 62 kg. Moim zdaniem jestem za gruba więc jaką dietę pani mi by poleciła? A tak w ogóle ile powinnam ważyć? Regularnie chodzę na basen i na naukę tańca.

Twoja waga mieści się na górnej granicy normy. Możesz się o tym przekonać się sama pod adresem internetowym https://www.mjakmama24.pl/siatki-centylowe/. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na objętość zjadanej porcji – czy przypadkiem nie jest ona zbyt obfita, jeśli tak to należy ją zmniejszyć. Następna sprawa to wszelkiego rodzaju słodycze i słodkie napoje gazowane – jeśli masz zwyczaj zamiast śniadania zjadać dwa batony czekoladowe to będzie bardzo niedobry rodzaj odżywiania się. Można oczywiście jeść tego typu rzeczy, ale zawsze powinny to być niewielkie objętości na deser, a nie zamiast głównego posiłku. Należy także unikać wszelkiego rodzaju fastfoodów oraz bardzo tłustych pokarmów, ponieważ sa one wysokokaloryczne i sprzyjają przybieraniu na wadze.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Krystyna Knypl

Internista, hipertensjolog, redaktor naczelna "Gazety dla Lekarzy".

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

DLA CIEBIE ZA DARMO! Szykujesz się do porodu? Chcesz wiedzieć co cię czeka, jak sobie radzić? Co może Ci pomóc? Koniecznie pobierz nasz specjalny poradnik, stworzony przez ekspertów!

Czytaj więcej
Porodówka - przewodnik dla rodzącej mamy, okładka