Mam 12 lat i uważam, że jestem gruba [Porada eksperta]

2018-02-23 11:34

Mam na imię Wiktoria mam 12 lat, wzrost 166, ważę 62 kg. Moim zdaniem jestem za gruba więc jaką dietę pani mi by poleciła? A tak w ogóle ile powinnam ważyć? Regularnie chodzę na basen i na naukę tańca.

Porada internisty
Autor: Getty Images

Twoja waga mieści się na górnej granicy normy. Możesz się o tym przekonać się sama pod adresem internetowym https://www.mjakmama24.pl/siatki-centylowe/. Warto zwrócić uwagę przede wszystkim na objętość zjadanej porcji – czy przypadkiem nie jest ona zbyt obfita, jeśli tak to należy ją zmniejszyć. Następna sprawa to wszelkiego rodzaju słodycze i słodkie napoje gazowane – jeśli masz zwyczaj zamiast śniadania zjadać dwa batony czekoladowe to będzie bardzo niedobry rodzaj odżywiania się. Można oczywiście jeść tego typu rzeczy, ale zawsze powinny to być niewielkie objętości na deser, a nie zamiast głównego posiłku. Należy także unikać wszelkiego rodzaju fastfoodów oraz bardzo tłustych pokarmów, ponieważ sa one wysokokaloryczne i sprzyjają przybieraniu na wadze.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Inne porady tego eksperta

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza