Poradnik ZdrowieGinekolog - położnik › Luteina na wywołanie okresu

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Luteina na wywołanie okresu

Przyjmuję luteinę od 16 do 25 dc na wywołanie okresu. W tym miesiącu z powodu nagromadzenia się różnego rodzaju problemów w pracy, straciłam rachubę czasu i przypomniałam sobie o przyjęciu pierwszej tabletki ok 20 dc. Czy mogę bez konsekwencji zdrowotnych przyjąć luteinę kilka dni później? Czy dostanę normalnie okres i nie wpłynie to negatywnie na kolejny cykl? I czy zlecone badania hormonalne po okresie będą wiarygodne tak samo, jak te wykonane przy braniu luteiny od 16 do 25 dc?

Może Pani zacząć przyjmować Luteinę od 20 dnia cyklu bez negatywnych konsekwencji zdrowotnych. Miesiączka powinna pojawić się po odstawieniu Luteiny, którą należy przyjmować co najmniej przez 7 dni. Zmiana w leczeniu nie będzie miała wpływu na badania wykonane w nowym cyklu.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.