Poradnik ZdrowieGinekolog - położnik › Kiedy zaszłam w ciążę? Jak wyliczyć początek ciąży?

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Kiedy zaszłam w ciążę? Jak wyliczyć początek ciąży?

Jeśli planowany poród wyznaczony jest 22 listopada, to kiedy by musiała być ostatnia miesiączka? Pytam, bo nic mi się nie zgadza z tego, co ja sobie ustalam. Kiedy mniej więcej doszło do zapłodnienia, ewentualnie kiedy musiał być stosunek? Obecnie na dzień 31.07.2013 jestem w 24 tygodniu ciąży, wiec kiedy zaszłam w ciążę?

Nie wiem, na jakiej podstawie wyznaczono termin porodu. Jeśli na podstawie ostatniej miesiączki, to od daty porodu należy odjąć 7 dni i dodać 3 miesiące. W ten sposób ustala się, kiedy była ostatnia miesiączka. Jeśli cykle są dłuższe lub krótsze niż 28 dni to różnice między długością trwania cykli i 28 dodaje (przy cyklach dłuższych) lub odejmuje (przy cyklach krótszych) od 28 dni. Jajeczkowanie zwykle ma miejsce około 14 dni przed miesiączką, a plemniki mogą przeżyć w drogach rodnych kobiety kilka dni. Stąd ani data owulacji, ani zapłodnienia nie jest możliwa do dokładnego ustalenia. Na pewno Pani lekarz prowadzący pomoże w ustaleniu, o ile jest to możliwe, kiedy zaszła Pani w ciążę.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.