Poradnik ZdrowieGinekolog - położnik › Jakie są skutki uboczne przyjęcia Escapelle?

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Jakie są skutki uboczne przyjęcia Escapelle?

Witam! Tydzień temu z czwartku na piątek w nocy zdarzył mi się z chłopakiem "wypadek" 40h po zażyłam Escapelle. Stosunek odbył się 6 dni po okresie. Chłopak nie skończył we mnie. Jakie są szanse, że mogę być w ciąży? Teraz - tj. 5 dni po przyjęciu tabletki Escapelle zaczęłam bardzo często oddawać mocz, mimo, że nie piję dużo.

Mam także czasami uczucie wzdętego brzucha, bóle podbrzusza, lekkie zawroty głowy i zmienne nastroje. Czy te wszystkie objawy są spowodowane tabletką? Jakie są szanse, że może się okazać, iż jestem w ciąży? Czytałam też że po tej tabletce można krwawić. Jeśli nie krwawię czy to dobrze, czy może nie ma to wielkiego znaczenia? Pozdrawiam

Skuteczność Escapelle wynosi 99%, skuteczność stosunku przerywanego 73-96%. Nikt nie badał jaka jest skuteczność obu jednocześnie metod stosowanych i dlatego podaję skuteczność dla każdej z zastosowanych przez Panią metod.

Podane przez Panią objawy nie są charakterystyczne i nie wiadomo jak jest ich przyczyna u Pani. Escapelle zawiera dużą dawkę hormonów i dlatego może zaburzać prawidłowy, fizjologiczny cykl miesiączkowy. Stąd jest ryzyko krwawień, ale ani skrócenie cyklu miesiączkowego ani jego wydłużenie nie jest regułą.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady
Pytania do eksperta
  
  

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.