Poradnik ZdrowieGinekolog › Czy można łączyc tabletki antykonceocyjne z tabletkami na potencję?

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Czy można łączyc tabletki antykonceocyjne z tabletkami na potencję?

Czy stosowanie tabletek antykoncepcyjnych z tabletkami na popęd seksualny jest wskazane? Czekam na odpowiedź.

Nie ma takich wskazań. Jednoczasowe przyjmowanie obu preparatów zależne jest od istniejących potrzeb. Jeśli są wskazania, aby podczas antykoncepcji przyjmować dodatkowo jakiś lek lub probiotyk, to informuje o tym lekarz. Przepisując pacjentce lek, lekarz informuje, w jakim celu to robi, jakie są korzyści terapii, jakie skutki uboczne oraz to, czy i jak wchodzi w interakcje z innymi przyjmowanymi przez pacjentkę lekami. Probiotyki są do kupienia w aptece, na ogół nie ma przeciwwskazań do ich stosowania, ale dla pewności lepiej jest zapoznać się z ulotką preparatu.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.