Poradnik ZdrowieGinekolog - położnik › Czy dzień po okresie można zajść w ciążę?

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Czy dzień po okresie można zajść w ciążę?

Jakie jest ryzyko ciąży, gdy odbyłam stosunek dzień po zakończonym okresie (nastąpił 21 czerwca i trwał 6 dni, ostatnia miesiączka była 15 maja). Partner nie doszedł we mnie, miał prezerwatywę, która była cała i nie zsunęła się. Kontynuowaliśmy seks w pozycji 69. Wtedy ręką sprawiłam, że partner wytrysnął spermą. Po tym zdarzeniu na chwilę usiadłam na brzegu łóżka, na którym było trochę spermy, byłam naga, gdy wstałam i zauważyłam spermę szybko pobiegłam do łazienki i umyłam krocze wodą. Dodam, że miałam pewną ilość lepkiego i białego śluzu prawdopodobnie z podniecenia, partner twierdził, że było sucho. Jakie jest ryzyko, że mogę zostać zapłodniona? Czy lepki i biały śluz oznacza dni niepłodne i może wystąpić po miesiączce?

W opisanych okolicznościach z uwagi na to, że wytrysk nie miał miejsca w pochwie, szansa na ciążę jest bliska zeru.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.