Poradnik ZdrowieGinekolog › Cytologia - gr II ze stanem zapalnym

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Cytologia - gr II ze stanem zapalnym

Witam, ostatnio odebrałam wyniki cytologii - gr II ze stanem zapalnym. Nie mam zastrzeżeń co do grupy II, ale ten stan zapalny nie bardzo mi się podoba. Na wizycie kontrolnej dowiedziałam się, że nic nie robimy bo to "znakomite wyniki". Jednak nie dostałam żadnego merytorycznego wyjaśnienia dlaczego ów stan zapalny jest czymś normalnym. Mi nieodparcie kojarzy się z czymś, co należałoby podleczyć.... Dlatego proszę o opinię. Pozdrawiam - Natalia

Badanie cytologiczne wykonywane jest w celu wykrycia stanu przedrakowego i raka szyjki macicy. II grupa cytologiczna nie ma nic wspólnego ani z jednym ani z drugim. Stan zapalny dotyczy komórek nabłonka i nie wymaga leczenia, o ile nie ma objawów klinicznych zapalenia.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.