Poradnik ZdrowieGinekolog › Brązowy śluz przed i po miesiączce

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Brązowy śluz przed i po miesiączce

Witam, kilka dni temu skończyła się moja miesiączka, od tam tej pory mam jakby brązowy śluz o nieprzyjemnym zapachu. Wystąpił on również przed miesiączką. Dodam, że sama miesiączka trwała nieco dłużej niż zwykle (chociaż jeszcze mi się właściwie nie wyregulowała, raz jest tak raz kiedy indziej). Jestem dziewicą, rok temu byłam u ginekologa, z powodu braku miesiączki (miałam wtedy 15lat), pani zbadała i powiedziała żeby przyjść jak się nie pojawi w ciągu miesiąca. Miesiączka się pojawiła na następny dzień. Moje miesiączki zazwyczaj trwały dość długo (ok.10dni), trzy ostatnie (bez tej co była teraz) były krótsze, bo trwały 7-8 dni. Już się ucieszyłam, że może wszystko zmierza ku wyregulowaniu a tu proszę. Wcześniej pierwszy dzień miesiączki zawsze był dość bolesny ale nie tak, że umierałam z bólu. Dało się wytrzymać. A teraz ? Zero bólu, tylko ten śluz przed i po miesiączce. Czy może być to związane z jakimiś problemami z hormonami ? (występuje u mnie owłosienie na brzuchu :/ Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Brązowe zabarwienie śluzu związane jest z plamieniem, tj niewielkim krwawieniem. Najbardziej prawdopodobną przyczyną krwawienia są zaburzenia hormonalne. Nie napisała Pani, jak długo krwawi, ale gdyby krwawienie (razem z miesiączką) trwało dłużej niż dwa tygodnie, należy zgłosić się do lekarza.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.