Poradnik ZdrowieGinekolog - położnik › Brązowe upławy zamiast okresu. Świąd i ból pochwy

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Brązowe upławy zamiast okresu. Świąd i ból pochwy

Od 2 tygodni występują u mnie ciemne, brązowe upławy.

Kilka dni temu zauważyłam krew podczas podcierania, więc pomyślałam, że dostałam miesiączki. Plamienia jednak występują dalej i są dość obfite, ale nie mają żadnego zapachu. Dwa dni temu doszedł do tego świąd i ból pochwy.

Mam nieregularne miesiączki, które występują nawet co 2-3 miesiące. Do tego występuje u mnie trądzik i owłosienie na brzuchu i na dole pleców.

Czy takie zmiany mogą być spowodowane jakimiś zaburzeniami hormonalnymi? Czy może to być coś poważniejszego? Mam 20 lat, cukrzycę typu I (przyjmuję insulinę), jeszcze nie współżyłam. 

Rozumiem, że upławy są koloru brązowego. To znaczy, ze Pani krwawi, tylko krwawienie jest skąpe. Upławy i świąd są objawem stanu zapalnego. Trądzik i zwiększone owłosienie mogą mieć podłoże hormonalne. Wszystko to przemawia za wizytą u ginekologa.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.