Poradnik ZdrowieGinekolog › Bóle nóg a tabletki antykoncepcyjne

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Bóle nóg a tabletki antykoncepcyjne

Od tygodnia biorę tabletki antykoncepcyjne (Naraya). Dzisiaj zaczęły mnie strasznie boleć całe nogi (to ból podobny do towarzyszącego przy zmianach pogody), a od czasu do czasu mam chwilowy, kujący ból głowy. Czy jest to związane z braniem tabletek? Czy powinno mnie to niepokoić, czy jest to po prostu wynik tego, że organizm się przyzwyczaja? Kiedyś już brałam Naraya i poza miesięcznym krwawieniem nie miałam żadnych dolegliwości.

Bóle nóg podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej są spowodowane zakrzepicą naczyń żylnych. Przez Internet nie da się stwiedzić, czt tak jest u pani, czy też bóle nie mają żadnego związku ze stosowanymi przez panią tabletkami. Skoro objawy są niepokojące należy zgłosić się do lekarza prowadzącego.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.