Poradnik ZdrowieGinekolog › Ból i przezroczysta wydzielina z sutka

Eksperci radzą

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m.50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Ból i przezroczysta wydzielina z sutka

Witam, mam 25 lat i nie mam dzieci. Nigdy wcześniej nie podobnego problemu. Od 2 dni zauważyłam wyciek bezbarwnej wydzieliny z lewego sutka. Boli mnie nawet przy noszeniu stanika i gdy tylko lekko go dotknę. Oba sutki są bardzo wrażliwe, ale wydzielina wycieka tylko z lewego. Gdy zdejmuję stanik, cały skutek oblepiony jest tą zaschnietą substancją (ma żółtawy kolor, jak zaschnięta ropa). Bardzo się boję i nie wiem, bo nie wiem co to może być? Muszę dodać, że nie jestem w ciąży. Około tydzień temu miałam miesiączkę, nie zażywam żadnych hormonalnych środków antykoncepcyjnych. W lewej piersi prawie rok temu wyczułam malutkiego guzka, ale po badaniach i biopsji okazało się, że to niegroźny włókniak. Mieszkam obecnie za granicą i do ginekologa idę dopiero za 2 miesiące. Bardzo proszę o pomoc. Dziś jeszcze zauważyłam, że ten skutek wygląda tak, jakby troszkę pękał. Muszę jeszcze dodać, że nie palę papierosów, nie przyjmuję żadnych leków, nie mam problemów z tarczycą i nie miałam dotąd żadnych urazów - przeczytałam, że to są główne przyczyny takiego zapalenia u kobiet poza połogiem.

Nie można pani pomóc przez internet. Powinna Pani zgłosić się do lekarza, nie koniecznie ginekologa. Zdiagnozować przyczynę dolegliwości powinien również lekarz rodzinny. Przede wszytkim należy Panią zbadać i przeprowadzić kilka badań, badanie USG lub mammografię, badania krwi, w tym badania kilku hormonów. Dopiero wtedy będzie znana przyczyna i będzie wiadomo jak Pani pomóc.

Szukasz odpowiedzi?
Bardzo prawdopodobne, że odpowiedź na nurtujące cię pytanie znajduje się już w naszej bazie.
Sprawdź to! W tym celu w okienku poniżej opisz hasłowo swój problem - postaraj się ograniczyć do trzech-czterech słów. Jeżeli wynik będzie negatywny - zadaj pytanie korzystając z formularza
Porady

Autodiagnoza - mężczyzna

badania dla panów
 
badania dla pań
A B C D E F G H I J K L Ł M N O P R S Ś T U W Z Ż
Porady – fachowe porady na temat zdrowia, porady medyczne, porady specjalistów i porady lekarzy. Znajdziesz tu porady lekarskie online na tematy dotyczące zdrowia. Dowiedz się więcej, zapytaj o objawy chorób, przyczyny, leczenie. Rzetelne porady dietetyczne, porady dietetyków, porady na temat wielu dziedzin życia. Skorzystaj z porady ekspertów. Znajdź odpowiedź i rozwiąż swoje problemy. Nie bój się pytać i zadawać pytania. Na twoje pytania czeka: stomatolog, stylistka paznokci, logopeda – pedagog, ginekolog – położnik, fizjolog żywienia, ginekolog, dietetyk, dermatolog, chirurg, chirurg naczyniowy.
Żaden utwór zamieszczony w serwisie nie może być powielany i rozpowszechniany lub dalej rozpowszechniany w jakikolwiek sposób (w tym także elektroniczny lub mechaniczny) na jakimkolwiek polu eksploatacji w jakiejkolwiek formie, włącznie z umieszczaniem w Internecie - bez pisemnej zgody ZPR Media S.A.. Jakiekolwiek użycie lub wykorzystanie utworów w całości lub w części z naruszeniem prawa tzn. bez zgody ZPR Media S.A. jest zabronione pod groźbą kary i może być ścigane prawnie.