Domowe sposoby na zaparcia - szybko zlikwiduj problem

2012-10-15 17:49 Monika Majewska

Zaparcia to problem powszechny, często bagatelizowany. Domowe sposoby i preparaty kupowane w aptece bez recepty mogą pomóc skutecznie go rozwiązać. Jednak najistotniejszym elementem leczenia zaparć jest zmiana diety na taką, która zawiera dużo błonnika.

Domowe sposoby na zaparcia są wykorzystywane w medycynie naturalnej od pokoleń. Niektóre z nich z pewnością znają nasze babcie, w związku z tym mamy pewność, że są skuteczne. Należy jednak pamiętać, że z domowych sposobów na zaparcia można korzystać, jeśli zaparcia są chwilowym problemem. Pamiętaj! Jeżeli zaparcia utrzymują się, skonsultuj się z lekarzem.Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
SweetLily
|

Babka jajowata, plesznik i siemie lniane, kupowane na oficjalnej stronie.

Penny
|

A z czego to jest? Gdzie kupowalas cos takiego?

Łukasz Miarczyński
|

To zależy od danego przypadku, ale mojej mamie nie pomagało nic - dieta miała przeróżnych z 5, były też leki i nic to nie dawało. A co pomogło? Okazało się, że chodzi o pozycję przy wypróżnianiu. Musiała korzystać z urządzenia o nazwie Goko. Wtedy miała pozycję nie siedzącą, ale w kucki. Nie do wiary? A jednak - nam również trudno było w to uwierzyć, ale problem po tym zniknął, wszystko się uspokoiło, a je normalnie.

SweetLily
|

Na zaparcia to najlepiej po prostu woda z cytryna albo gotowe mieszanki ziol pokroju fibravitale. Po jednym i drugim poczulam sie oczyszczona jak nigdy, jak ktos chce mniej gwaltowne i bolesne to zdecydowanie polecam bardziej to drugie :P

Jarosław
|

Polecam zioła: Strączyniec i prawoślaz lekarski wspomagają prawidłowy ruch jelit. Kminek, mięta i lukrecja wspomagają funkcje trawienne.
Można dostać nie tylko polskie zioła, ale np. ze Szwajcarii gotowy mix ziół Drimo - jedna łyżeczka i po sprawie :)

Alf
|

To teraz już nigdy nie będę miał zaparcia

Kola
|

Jeśli nie piję mleka to wypróżniam się lekko.

Tolka
|

Nie wiem czy wiecie, ale na zaparcia dobre są Ajurwedyjskie zioła. Ja obecnie takie stosuje i przynoszą sporą ulgę w zaparciach, likwidują wzdęcia i poprawiają trawienie. Zauważyłem, że takie indyjskie zioła są bardzo skuteczne i nawet coraz popularniejsze w naszym kraju.

Aneta
|

Wpiszcie sobie w google: "chlorofil roślinny w płynie" i poczytajcie o wielu cennych właściwościach chlorofilu. Piję z mamą chlorofil od miesiąca i problem uciążliwych zaparć znikł, a do tego oczyścił mój organizm z toksyn.

beata
|

akurat dobry temat po świątecznym jedzeniowym szaleństwie, niestety w drugi dzień świąt ciężko znaleźć było coś dietetycznego w domu, więc trzeba było ratować się doraźnie, na takie sporadyczne akcje mam czopki musując w apteczce..ulga w 15 minut, choć nie zaszkodzi potem zachować umiar przy jedzeniu..