Czyste powietrze w domu i pracy? Teraz to wyjątkowo proste

2020-08-20 16:46 Materiał partnerski

Ostatnie miesiące diametralnie zmieniły nasze postrzeganie dobrych warunków życia i pracy. Na dalszy plan zeszły takie kwestie jak otoczenie czy rozwiązania technologiczne, ustępując miejsca bezpieczeństwu. Jakość powietrza, które nas otacza zyskało na znaczeniu podczas dokonywania wyborów - począwszy od miejsca na urlop, przez wyposażenie pokoju dziecięcego czy biura po zmianę środka transportu z komunikacji miejskiej na rower.

Każda świadoma decyzja, która pozytywnie wpływa na otoczenie ma sens. Jak przejść od słów do czynów? Mamy dla Was rozwiązania dla niemal każdej sytuacji.

Oczyszczacz powietrza to urządzenie, które na przestrzeni ostatnich lat stało się obowiązkowym elementem wyposażenia. W sezonie grzewczym to z jego pomocą dbamy o to czym oddychamy, w pozostałe miesiące wykorzystujemy go jako skuteczny sposób redukcji objawów alergicznych. Wystarczy tylko raz zaznać idealnie czystego powietrza we wnętrzu by rozważyć zakup oczyszczacza. Twierdzisz, że nie czujesz różnicy? Dane mówią same za siebie. Niewiele osób jest świadomych tego, że powietrze w pomieszczeniach może być od 2 do 5 razy bardziej zanieczyszczone niż to na zewnątrz. Biorąc pod uwagę, że zdecydowaną większość dnia spędzamy w zamkniętych przestrzeniach, warto przyjrzeć się bliżej zanieczyszczeniom wokół nas. Szczególnie, że mają one jednoznacznie negatywny wpływ na naszą codzienność. Wzrost poziomu zanieczyszczenia powietrza pogarsza wydajność snu oraz powoduje jego zaburzenia takie jak m.in. płytki sen, bezdech senny, a nawet bezsenność. Szczególnie narażone na zanieczyszczenia powietrza grupy to dzieci i osoby starsze. Problem nie dotyczy tylko warunków domowych - jeszcze gorzej sytuacja ta wygląda w przypadku biur.

Jak wykazują badania przeprowadzone przez British Council for Offices w 2016 roku, jakość powietrza została wymieniona jako czynnik wpływający na komfort pracowników w miejscu pracy aż przez 80% respondentów. 

Oprócz wydajności i efektywności pracy, niska jakość powietrza rzutuje także na spadek kondycji fizycznej pracowników. Gdy zestawimy to jeszcze ze szkodliwymi materiałami, z których mogą być wykonane biurowce (szczególnie te starsze) okazuje się, że otoczenie w pracy może powodować np. alergie. Doświadczenia ostatnich miesięcy tylko umacniają przekonanie jak ważną rolę odgrywa czyste powietrze w naszym otoczeniu. Dlatego jeśli do tej pory odkładaliśmy decyzję o zakupie oczyszczacza powietrza, warto zrobić to właśnie teraz.

Postaw na skuteczność

Nowa linia oczyszczaczy powietrza FP-J marki Sharp to cztery urządzenia przygotowane z myślą o codziennych potrzebach użytkowników. Firma tym razem zdecydowała się na linię bez funkcji nawilżania powietrza. Opcja ta najczęściej używana jest w sezonie grzewczym, kiedy powietrze jest wyjątkowo suche, dlatego dla części konsumentów nie była ona atrakcyjna. Nawilżanie to także dodatkowy obowiązek, związany z koniecznością częstszej konserwacji urządzenia czy regularną wymianą wody w zbiorniku. Seria FP-J powstała natomiast po to by zadbać o jakość powietrza, jak najmniej angażując nas w ten proces. W efekcie mamy do dyspozycji urządzenia, które wystarczy tylko włączyć i cieszyć się krystalicznie czystym powietrzem.

Sharp FP-J
Autor: materiały prasowe

Działanie wszystkich oczyszczaczy marki Sharp opiera się na pasywnej i aktywnej pracy, czyli połączeniu systemu potrójnych filtrów z generatorem jonów Plasmacluster. Filtr wstępny wychwytuje kurz i inne duże unoszące się w powietrzu cząsteczki, filtr pochłaniający eliminuje przykre zapachy unoszące się w powietrze, a filtr HEPA zatrzymuje 99,97% zanieczyszczeń o wielkości rzędu 0,3 mikrona. Oczyszczone w ten sposób powietrze zostaje następnie wzbogacone o jony Plasmacluster, dzięki emitującemu je generatorowi i trafia z powrotem do pomieszczenia. Jony docierają do różnego rodzaju zakamarków oraz neutralizują szkodliwe cząsteczki zarówno te unoszące się w powietrzu, jak również przylegające, które znajdują się na zasłonach, dywanach, ścianach czy meblach.

Technologia Plasmacluster redukuje również elektryczność statyczną przedmiotów, dzięki czemu minimalizuje tworzenie się kurzu, mającego bezpośredni wpływ na zaostrzenie objawów alergii. Oprócz zanieczyszczeń, takich jak kurz i sierść zwierząt domowych, urządzenie unieszkodliwia wirusy, alergizujące pyłki, roztocza czy zarodniki pleśni.

Podstawą działania technologii Plasmacluster, opatentowanej przez markę Sharp, jest jednoczesna emisja jonów dodatnich i ujemnych w liczbie 7000 lub 25 000 na cm³ . Co niezwykle istotne, oczyszczanie z wykorzystaniem jonów Plasmacluster odbywa się na poziomie biologiczno-chemicznym. Reakcje, które zachodzą, wykorzystują wyłącznie siły natury – unieszkodliwianie w ten sposób wirusów i bakterii, neutralizacja zapachów czy redukcja elektryczności statycznej odbywają się bez ingerencji syntetycznych substancji. To prawdopodobnie jedyne w pełni naturalne, a jednocześnie skuteczne rozwiązanie.

Wybierz urządzenie skrojone dokładnie do twoich potrzeb

Naczelną zasadą podczas zakupu oczyszczacza jest dopasowanie urządzenia do wielkości pomieszczenia oraz jego funkcji. Seria FP-J pozwala nam zadbać o różne obszary życia. Przykłady? Intuicyjna obsługa, niewielki rozmiar i zaokrąglone kształty sprawiają, że oczyszczacz powietrza Sharp FP-J30EU świetnie sprawdza się w pokoju dziecięcym, gdzie wyjątkowo zależy nam na czystości. Urządzenie, dostępne w trzech wariantach kolorystycznych (różowy, czarny i turkusowy) przeznaczone do pomieszczeń o powierzchni około 22 m2.  Jego cicha praca nie zakłóci nawet snu malucha, a my mamy pewność, że dziecko oddycha krystalicznie czystym powietrzem.

Sharp oczyszczacz Model FP-J30
Autor: materiały prasowe

Model FP-J40EU-W dedykowany jest powierzchniom do 30 m2. Tyle najczęściej liczy salon połączony z aneksem kuchennym. Decydując się na ten model możemy w łatwy, niemal bezobsługowy sposób zadbać o czystość powietrza w całym pomieszczeniu. W sytuacji, gdy chcemy szybko „odświeżyć” całą przestrzeń wystarczy włączyć tryb Ion Shower, który w 60 min. intensywnie oczyszcza pomieszczenie.

Sharp Model FP-J40EU-W
Autor: materiały prasowe

Model Sharp FP-J60EU-W jak również FP-J80EU-W łączą potrójny system filtrów z najmocniejszym dostępnym generatorem jonów Plasmacluster (High-Density 25 000). Urządzenie wyposażone w czujniki kurzu, zapachów oraz natężenia światła skutecznie neutralizują zapachy i zanieczyszczenia. Unikalny przepływ powietrza pod kątem 20° zapewnia łagodny nawiew, usuwanie kurzu z niższych poziomów, a różne tryby pracy umożliwiają np. odświeżenie garderoby.

Sharp FP-J80EU-W
Autor: materiały prasowe

FP-J60EU-W przeznaczony jest do powierzchni do 48 m2, a FP-J80EU-W aż do 62 m2. Nie wszyscy dysponują tak dużą otwartą powierzchnią w mieszkaniu, ale w kontekście pracy i biura metraż ten wcale nie wydaje się taki duży. 

Oczyszczacze z serii FP-J to najlepszy wybór do biura, nie tylko ze względu na swoją wysoką skuteczność, ale również z uwagi na minimalny zakres obsługi. Wystarczy po wejściu do pracy włączyć urządzenie i już do końca dnia cieszyć się świeżym i przede wszystkim czystym powietrzem. 

Zobacz wszystkie oczyszczacze powietrza marki Sharp

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE