Jednowizytowe leczenie kanałowe zębów

2019-04-01 9:59 opracowanie redakcja na podstawie materiałów prasowych

Myśl o leczeniu kanałowym zęba prawie każdego napawa strachem. Kojarzy się z długim i bolesnym procesem, który ciągnie się tygodniami. Na szczęście nowoczesna stomatologia oferuje leczenie kanałowe jednowizytowe. Zobacz, na czym polega leczenie zęba w trakcie jednej wizyty.

Leczenie kanałowe budzi w większości z nas niemiłe uczucia i złe skojarzenia - jest bolesne, długotrwałe i obciążające dla kieszeni. Ale również w tej dziedzinie odnotowano postęp.

Do tej pory było tak. W środku nocy obudził cię silny ból zęba, więc następnego dnia biegniesz do swojego dentysty. Siadasz na fotelu i myślisz tylko o tym, żeby ząb przestał w końcu boleć. Gdy stomatolog przystępuje do pracy, z niecierpliwością oczekujesz na mającą za chwilę nadejść ulgę.

Nagle słyszysz: "Konieczne będzie leczenie kanałowe" i ogarnia cię… panika. Leczenie kanałowe jest bez wątpienia jednym z najbardziej nielubianych przez pacjentów zabiegów. Czy jednak we współczesnej stomatologii nadal jest ono tak bolesne i czasochłonne?

Dlaczego tak bardzo boimy się leczenia kanałowego?

Leczenie kanałowe stosowane jest, gdy miazga zębowa ulega martwicy i pojawia się w niej zakażenie bakteryjne lub stan zapalny. Odczuwamy wtedy silny ból, który ustępuje dopiero po usunięciu zakażonej tkanki i szczelnym wypełnieniu powstałej w komorze i kanałach zębowych przestrzeni. Kanały korzeniowe są bardzo wąskie i trudno skontrolować je bez zaawansowanych przyrządów optycznych.

Leczenie kanałowe zęba w trakcie jednej wizyty

Na zwiększenie komfortu pacjenta przy leczeniu kanałowym wpływa również nowa metoda leczenia, tzw. metoda jednowizytowa. Dzięki niej pacjent nie musi wracać kilkukrotnie do gabinetu, ponieważ wszystkie czynności zostają wykonane podczas jednej wizyty.

Cały zabieg odbywa się w miejscowym znieczuleniu. Dzięki mikroskopowi możliwe jest dokładne oczyszczenie kanałów, wykrycie zwężeń lub dodatkowych kanałów i ominięcie przeszkód anatomicznych, co byłoby niemożliwe w tradycyjnej metodzie.

Kanały korzeniowe opracowuje się narzędziami maszynowymi lub ręcznymi i płucze płynami dezynfekującymi. Podczas tej samej wizyty kanały zostają wypełnione. Ilość czynności, jakie należy wykonać jest stosunkowo duża, dlatego taka wizyta może potrwać nawet 2-3 godziny, jednak nadal jest to oszczędność czasu pacjenta. Tradycyjne leczenie kanałowe rozłożone jest zawsze na kilka wizyt.

Leczenie kanałowe w jeden dzień

Posłuchaj, na czym polega leczenie zęba w trakcie jednej wizyty.

Leczenie kanałowe w jeden dzień

materiały prasowe

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
Adrianna Zalewska
|

Brzmi wszystko fajnie, ale ja chyba jednak byłabym zwolenniczką leczenia kanałowego na więcej niż jednej, ale krótszych wizytach. Czasem różne rzeczy po drodze wychodzą, ciężko też wysiedzieć na fotelu w jednej pozycji przez np. trzy godziny. No i sprawdzony lekarz - to też jest ważne, bo to już poważna sprawa.

sara
|

Ja miałam leczonego kanałowo zęba pod specjalnym mikroskopem. Dentysta zrobił na miejscu komputerowe zdjęcie rentgenowskie. Wszystko na jednej wizycie. Myślę po prostu, że trafiłam w dobre miejsce bo nic później mnie nie bolało. Tutaj jest pełny opis tego jak przebiega takie jednowizytowe leczenie kanałowe http://mdentica.pl/oferta-l... Takich gabinetów jest coraz więcej, bo dzisiejsza stomatologia to nie to co było kiedyś. Nie ma mowy o nieszczelności plomby itp. ponieważ pracują pod mikroskopem a jak sprzęt jest dobry to wszystko dentysta widzi i nie ma opcji że czegoś niedoklei. Nie ma potrzeby biegania na wiele wizyt z jednym zębem.

mb
|

dzis bylem u stomatologa w Lgionowie w madiq jedna wizyta i leczenie kanalowe zakonczone nic nie bolalo nic nie czulem moze i fakt ze 490zl za wizyte i 40 zl antybiotyk ale ulga nieziemska i tylko jedna wizyta

obserwatorka
|

Zgadzam się z Tobą. Byłam u dentysty, zaplombował mi ząb, ząb zaczął boleć, reagować na ciepłe i zimne. Zaproponował leczenie kanałowe. Nie zgodziłam się! Przed leczeniem ząb mnie nie bolał! Więc jak to jest? Moim zdaniem nieszczelnie założona plomba. A wy jak sądzicie? Dentysta nie chce przyznać się do błędu i ponownie założyć wypełnienie prawidłowo? Czy faktycznie musi być leczenie kanałowe? A niby dlaczego skoro wcześniej mnie ząb nie bolał?

daro60
|

Po pierwsze udaj się do stomatologa,który stwierdzi czy masz ubytek zęba.Jeżeli powodem bólu jest dziura w zębie niestety musisz go leczyć metodami stomatologicznymi(konieczne zdjęcie) .Jeżeli ból pochodzi od nadwrażliwej szyjki zębowej i zdrowego zewnętrznie zęba nie daj się wpuścić w maliny. Z reguły takie dolegliwości pochodzą od kilku czynników takich jak picie lodowatych napojów w czasie upałów,przeciągów przeważnie w samochodzie i złej higieny jamy ustnej.Pierwsze co zaproponuje ci pseudo stomatolog to leczenie kanałowe zęba,czyli usunięcie skutku, który jest odbierany poprzez narastający stan zapalny dziąsła(przyzębia)przyczyna tego bólu.Odpłatność za tę usługę jest nie bagatelna do uzyskania przez stomatologa i liczona w setkach złotych,dlatego nie podejmie on leczenia twojego przyzębia.Możesz oczywiście próbować tego co ci opiszę,jednak nie gwarantuję sukcesu.
Poproś o przepisanie antybiotyku DALACIN C,jest to antybiotyk działający na sfery między innymi zapalenia dziąseł.W opakowaniu jest ilość odpowiadająca kilkudniowemu leczeniu.Już na drugi dzień po zażywaniu antybiotyku poczujesz różnicę.W nocy będziesz spał bez bólu.Zęby myj co najmniej 2 razy dziennie pastą SENSODYNE żadną inną,ta jest sprawdzona.Na noc po umyciu zębów smaruj pastą "bolący" ząb i nie płucz. W czasie dnia płucz jamę ustną SEPTOLETE.Staraj się nie drażnić zęba podczas jedzenia i nie dociskaj.Jeżeli stomatolog nie będzie chciał przepisać ci antybiotyku DALACIN C idż do swojego lekarza rodzinnego który z pewnością przepisze ci ten nieszkodliwy antybiotyk.Cała kuracja to kilkanaście złotych.No cóż jeżeli zrealizujesz moje porady to za zaoszczędzone pieniądze wybierz się po wszystkim na wycieczkę.