UPAŁ: sposoby na upały

Domowe sposoby na upały pozwolą ci przetrwać, gdy żar leje się z nieba. Jeśli zastanawiasz się, jak sobie poradzić z upałem, jak przetrwać upał, mamy kilka sprawdzonych sposobów. Podpowiadamy, jak skutecznie schłodzić organizm, a także jak bez pomocy klimatyzatorów zmniejszyć temperaturę w domu. Oto proste sposoby na upał.

Spis treści

  1. Sposoby na upały - jak sobie poradzić z upałem?

Sposoby na upały przyniosą ulgę, gdy na dworze panują saharyjskie warunki. Warto wiedzieć, że w czasie upałów należy zadbać nie tylko o schłodzenie organizmu, lecz także pomieszczenia, w którym się przebywa. Wówczas będzie znacznie łatwiej znieść upały.

Sposoby na upały - jak sobie poradzić z upałem?

Najważniejsze podczas upałów jest to, aby nie odwadniać organizmu i ciągle uzupełniać go wodą. W tym celu można wykorzystać także inne napoje. Jednak zamiast polecanych wszędzie zimnych napojów warto zastosować starą żeglarską metodę. Podczas rejsów morskich czy nawet regat na jeziorach wielu z nich pije gorącą herbatę z solą. To niejedyne napoje, które ugaszą pragnienie w upalne dni. Należy pamiętać, że na odwodnienie i przegrzanie szczególnie narażone są małe dzieci, osoby starsze, przewlekle chorzy, oraz wszyscy z obniżoną odpornością.

Podczas upałów trzeba się także schłodzić. W idealnej sytuacji jesteśmy, jeżeli mamy klimatyzację —  należy jednak pamiętać o tym, żeby ustawić temperaturę na maksymalnie 5–7°C niższą, niż temperatura na dworze. Oprócz ochłodzenia się ważne jest także to, żeby nie narażać się na nagłe zmiany temperatury. Co jeśli nie mamy klimatyzacji? Na to też są sposoby.