Zaburzenia hormonalne, wypadanie włosów [Porada eksperta]

2013-04-08 11:59 Barbara Grzechocińska

Witam, ponad 9 miesiecy temu odstawilam tabletki antykoncepcyjne, po miesiacu od odstawienia zaczęły wypadać mi włosy garściami, rozumiem że to przez hormony... minęło 9 miesiec,y a wlosy dalej gubie tak, jak gubilam. Jestem juz prawie łysa, mam przeswity na calej glowie, badania na tarczyce wyszły w porzadku, morfologia rownież w normie. Dostalam skierowanie na poziom estrogenow niestety te badania trzeba wykonać w 3 dniu cyklu, a ja odkad odstawilam pigulki nie miesiaczkuje... już nie wiem co robić. Dodam, że jestem za granicą. Proszę o porade.

Nie można pani pomóc przez Internet. Ma pani zaburzenia hormonalne, których objawami może być zarówno brak miesiączki jak i wypadanie włosów. Radziłabym ponownie zgłosić się do lekarza i powiedzieć, że nie może pani wykonać zleconych badań z powodu zaburzeń miesiączkowania. Lekarz powinien zdiagnozować przyczynę i leczyć panią.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE