Tabletki Daylette a problemy z miesiączką [Porada eksperta]

2013-04-08 0:24 Barbara Grzechocińska

Witam serdecznie Mam 27 lat i od ponad roku nie stosowałam antykoncepcji hormonalnej. Moja pani ginekolog przepisała mi tabletki Daylette, i z dniem pierwszej miesiączki zaczęłam opakowanie. Przez pierwsze 5 dni miałam miesiączkę, a od 6 dnia do tej pory (czyli już 3 tydzień) mam plamienia, raz większe, raz mniejsze, ale są codziennie. Czy to normalne? Wydaje mi się, że nie. Czy powinnam poprosić o zmianę tabletek?

Najczęstszą przyczyną plamień podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej jest działanie samych tabletek. Najczęściej same ustępują, ale czasami są na tyle uciążliwe, że zmienia się preparat lub metodę. Tylko od Pani zależy, czy chce Pani jeszcze poczekać, może krwawienie minie, czy też przeszkadza i niepokoi Panią i w takim przypadku należy skonsultować się bezpośrednio z lekarzem prowadzącym.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE