Śluz płodny zaraz po okresie [Porada eksperta]

2015-02-05 23:28

Od trzech miesięcy staramy się z partnerem o dziecko, a co za tym idzie zaczęłam mierzyć sobie temperaturę i obserwować swój śluz. Ten cykl o tyle mnie zdziwił, że zaraz po okresie pojawił się wodnisty śluz (który występuje u mnie przy owulacji), normalnie zaraz po okresie pochwa była "sucha". Czy możliwe jest, żeby owulacja pojawiła się zaraz po okresie? Dodam, że cykle mam regularne co 33 dni, miesiączka trwa 5-6 dni, ostatni raz okres przesunął mi się w grudniu 2014 (pierwszy raz od kilku lat): termin spodziewanej miesiączki wypadał na 26 grudnia, a krwawienie przyszło 20 grudnia. W styczniu okres przyszedł co do dnia w terminie. Czy przesunięcie się okresu w grudniu mogło spowodować, że cykl styczniowy mógł być cykle bezowulacyjnym? A co za tym idzie czy biorąc pod uwagę wyżej wymienione obserwacje owulacja mogła mi się przesunąć i pojawić się zaraz po okresie?

Owulacja może mieć miejsce nie 14. dnia cyklu, tylko wcześniej lub później. I-sza faza cyklu nie jest fazą stałą i może trwać różnie długo, w odróżnieniu od II-giej fazy cyklu, która prawidłowo trwa 14 +-2 dni.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.