Pokarm w piersiach w ciąży [Porada eksperta]

2016-05-23 12:57 Barbara Grzechocińska

Pierwszą ciążę poroniłam rok temu w marcu, kilka tygodni po poronieniu z piersi zaczęła lecieć jakaś żółtawa wydzielina, zrobiłam wszystkie badania, po czym lekarz stwierdził, że wszystko jest ok i żeby się nie przejmować. W listopadzie zaszłam w kolejną ciążę, obecnie 27. tc, a wydzielina nadal jest po ściśnięciu brodawki. Spotkałam się z opinią, że mój organizm nie przyjął do wiadomości, że poroniłam i to leci tak zwana siara, czy jest to możliwe? Dodam, że podczas ciąży wszystkie badania mam w normie.

Obecność pokarmu w piersiach jest fizjologiczna w ciąży. Nie należy ściskać brodawek ani ściągać pokarmu, ponieważ to może indukować czynność skurczową macicy.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE