Krwawienie miesiączkowe a krwawienie po współżyciu [Porada eksperta]

2016-07-27 21:41
Porada ginekologa - położnika
Autor: Getty Images

Ostatnimi czasy mam dość nietypowe miesiączki. Mianowicie przez pierwsze 2-3 dni pojawia się krwawienie o umiarkowanym nasileniu, następnie występuje lekkie plamienie (zazwyczaj w kolorze brązowym), z kolei w ostatnich dniach znów pojawia się krwawienie. Nie jest ono tak intensywne jak w pierwszych dniach, ale jest. Czy powinnam się niepokoić? Dodatkowo teoretycznie wczoraj skończył mi się okres. Kochałam się z moim chłopakiem i po stosunku doszło do krwawienia, które przypomina krwawienie miesiączkowe. Czy możliwe jest, aby to wciąż był okres?

Krwawienie miesiączkowe może być różnej obfitości w ciągu kolejnych dni trwania miesiączki. Nasilenie krwawienia po stosunku odbytym podczas miesiączki może być spowodowane zarówno zwiększoną kurczliwością macicy i wypłynięciem większej ilości krwi, jak również urazem tkanek.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.