Krwawienie i pieczenie po pierwszym stosunku [Porada eksperta]

2014-03-22 8:35

Miesiąc temu uprawiałam seks (pierwszy raz). Wstydzę się o tym tutaj mówić, ale potrzebuję bardzo pomocy. W dniu po stosunku wystąpiło krwawienie, było dość obfite i trwało prawie 2 tygodnie. Przez około miesiąc było wszystko w porządku, ale znów mam krwawienie i nie wiem czy to jest miesiączka, czy krwawienie wywołane jakąś raną na skutek otarcia? Pierwszą miesiączkę dostałam rok temu i do tej pory nie miałam miesiączki, więc bardzo dziwi mnie to, że akurat po pierwszym stosunku dostałam okresu. Bardzo proszę o pomoc! Dodam jeszcze, że u wejścia do pochwy szczypie mnie i jest zaczerwienione (smarowałam kremem, ale nie pomogło).

Porada ginekologa - położnika
Autor: Getty Images

Radzę zgłosić się do lekarza na badanie. Zdiagnozowanie przyczyn krwawienia nie jest możliwe przez internet. Rozpoznanie czy krwawienie jest krwawieniem miesiączkowym, czy spowodowane jest urazem tkanek po stosunku jest możliwe tylko wówczas, gdy zbada się pacjentkę.

Poza tym zaczerwienienie i szczypanie są najczęściej objawami stanu zapalnego lub silnego podrażnienia i wymagają specjalistycznego leczenia. Również brak miesiączki przez rok nie jest prawidłowością i też wymaga przeprowadzenia badań oraz być może leczenia.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Inne porady tego eksperta