Jak sprawdzić, kiedy i czy dostanę okres [Porada eksperta]

2014-08-25 22:10 Barbara Grzechocińska

Mam spory kłopot dotyczący miesiączkowania: cierpię na zaburzenia miesiączkowania i po prostu nigdy nie wiem, kiedy i czy dostanę okres. Jestem po trzech porodach i mam 3 cudownych synków. Brałam hormony tzn. Dianę przez 2 lata i wtedy miałam okres regularnie, ale po odstawieniu powtórka, znowu oczekiwanie. Dodam, że to było po pierwszym porodzie. Obecnie mam 33 lata, próbowałam ostatnio Arizie, ale bardzo tyłam. Badam się regularnie, cytologię mam super i moja pani ginekolog nie ma pojęcia, skąd tak nieregularna miesiączka. Obecnie czekam, spóźnia mi się już miesiąc, a poprzednia była wywołana przez luteinę po półrocznym oczekiwaniu. Nie mam pojęcia, co robić. Proszę o pomoc.

Najczęstszą przyczyną zaburzeń miesiączkowania są zaburzenia hormonalne. Diagnostyką powinien zająć się lekarz prowadzący, przez internet nie jest to możliwe. Przyczyn może być jednak wiele. Warto zapoznać się z informacjami na temat zaburzeń miesiączkowania, zawartymi w artykule: http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/choroby-kobiece/dlaczego-nie-mam-miesiaczki-brak-miesiaczki-ma-swoje-przyczyny_39695.html

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020
KOMENTARZE