Czy mięśniaki macicy mogą same zniknąć? [Porada eksperta]

Czy mięśniaki macicy są groźne? Czy mogą same zniknąć?

Porada ginekologa - położnika
Autor: Getty Images

Objawy mięśniaków macicy zależą od ich lokalizacji. Na ogół są to guzy łagodne. Jeśli znajdują się blisko jamy macicy, mogą powodować obfite i długie krwawienia miesiączkowe.

Mięśniaki, które rosną śródściennie i w kierunku jamy brzusznej, na ogół nie dają żadnych objawów, chyba, że bardzo urosną i będą uciskały pęcherz moczowy albo odbytnicę. Mięśniaki same nie znikają. Mogą rosnąć do menopauzy, potem już nie.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Inne porady tego eksperta