Brązowy śluz przed i po miesiączce [Porada eksperta]

2013-04-07 22:21 Barbara Grzechocińska

Witam, kilka dni temu skończyła się moja miesiączka, od tam tej pory mam jakby brązowy śluz o nieprzyjemnym zapachu. Wystąpił on również przed miesiączką. Dodam, że sama miesiączka trwała nieco dłużej niż zwykle (chociaż jeszcze mi się właściwie nie wyregulowała, raz jest tak raz kiedy indziej). Jestem dziewicą, rok temu byłam u ginekologa, z powodu braku miesiączki (miałam wtedy 15lat), pani zbadała i powiedziała żeby przyjść jak się nie pojawi w ciągu miesiąca. Miesiączka się pojawiła na następny dzień. Moje miesiączki zazwyczaj trwały dość długo (ok.10dni), trzy ostatnie (bez tej co była teraz) były krótsze, bo trwały 7-8 dni. Już się ucieszyłam, że może wszystko zmierza ku wyregulowaniu a tu proszę. Wcześniej pierwszy dzień miesiączki zawsze był dość bolesny ale nie tak, że umierałam z bólu. Dało się wytrzymać. A teraz ? Zero bólu, tylko ten śluz przed i po miesiączce. Czy może być to związane z jakimiś problemami z hormonami ? (występuje u mnie owłosienie na brzuchu :/ Z góry dziękuję za wszelką pomoc.

Brązowe zabarwienie śluzu związane jest z plamieniem, tj niewielkim krwawieniem. Najbardziej prawdopodobną przyczyną krwawienia są zaburzenia hormonalne. Nie napisała Pani, jak długo krwawi, ale gdyby krwawienie (razem z miesiączką) trwało dłużej niż dwa tygodnie, należy zgłosić się do lekarza.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Barbara Grzechocińska

Adiunkt Katedry i Kliniki Położnictwa i Ginekologii Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego. Przyjmuje prywatnie w Warszawie przy ul. Krasińskiego 16 m 50 (zapisy codziennie w godzinach 8-20).

Inne porady tego eksperta

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie! Z kodem rabatowym: "wiosna" tylko 2,50 zł za 96 stron porad o zdrowiu! Dodatkowo otrzymasz dostęp do numerów archiwalnych. W nr 4/2020 „Zdrowia m.in.: poradnik alergika, choroby zakaźne pod lupą, „młody” zawał serca, mity o recyklingu.

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie 4/2020
KOMENTARZE