Badanie ginekologiczne dziewicy [Porada eksperta]

2014-09-15 20:48

Piszę z prośbą o poradę dotyczącą badania ginekologicznego. Chciałam udać się do ginekologa i wykonać badanie USG podbrzusza, aby sprawdzić, czy z narządami rodnymi jest wszystko w porządku, gdyż od kilku miesięcy niepokoją mnie upławy, które nie są żółte, ale pachną jakby serkiem. Czytałam na ten temat i są to objawy nadżerki. Ponadto moje miejsce intymne jest bardzo, ale to bardzo delikatne, tak wywnioskowałam, gdyż piecze, swędzi i posiada zaczerwienienia. Nie mam pojęcia od czego to może być. Stosuje Lactacyd i jest mała poprawa, ale nieznaczna. Nie współżyję z partnerem i jestem dziewicą, dlatego tym bardziej nie mam pojęcia, skąd mogę mieć takie objawy. Czy jeśli lekarz zleci cytologię czy wykonanie badania - w przypadku kobiety, która jest dziewicą - jest to możliwe? oraz czy USG wykaże nadżerkę w narządach płciowych? Proszę o odpowiedź!

Porada ginekologa - położnika
Autor: Getty Images

Kobietę, która jeszcze nie współżyła można zbadać we wzierniku, ale odpowiedniej wielkości. Jeśli lekarz nie będzie miał takiego wziernika, nie będzie możliwości przeprowadzenia badania i również pobrania cytologii.

Nadżerka to zaczerwienienie na tarczy części pochwowej a więc zmiana, która nie jest widoczna w badaniu USG. Badane USG obrazuje macicę i jajniki, ich wielkość strukturę i zmiany patologiczne.

Pamiętaj, że odpowiedź naszego eksperta ma charakter informacyjny i nie zastąpi wizyty u lekarza.

Inne porady tego eksperta