Alergia na kurz. Pościel idealna dla uczulonych na kurz

2013-03-13 16:28 opracowanie redakcja na podstawie materiałów prasowych

Z roku na rok zwiększa się liczba osób z alergiami. Najczęstszym alergenem jest kurz, który znajduje się w każdym domu. Skuteczne wyeliminowanie czynnika alergicznego z otoczenia pozwoli uniknąć przewlekłych schorzeń i sprawi, że poczujemy się lepiej.

Wiosna potrafi dać się we znaki alergikom. Okres od lutego do kwietnia to czas, kiedy alergizują pyłki drzew i kwiatów, latem trawy i żyto, a kurz, choć uczula cały rok, najsilniej odczuwalny jest od kwietnia do grudnia. Z roku na rok przybywa alergików, zwłaszcza w krajach wysoko rozwiniętych. W ciągu ostatnich 100 lat ich liczba wzrosła prawie o 20%. Coraz częściej odkrywamy, że katar, łzawienie oczu, migreny, wysypka, osłabienie i ogólne złe samopoczucie spowodowane są uczuleniem, którego wcześniej nie mieliśmy. Ten problem może spotkać każdego, bez względu na wiek, sposób odżywiania czy uwarunkowania genetyczne. Warto już dziś pomyśleć o profilaktyce i zadbać o to, by otoczenie w którym się znajdujemy było możliwie wolne od alergenów.

Alergia na kurz - jak pozbyć się roztoczy z pościeli?

Najczęstszą i najbardziej powszechną przyczyną alergii jest kurz, a właściwie roztocza, które się w nim znajdują. Niezależnie od tego gdzie mieszkamy i jakimi przedmiotami się otaczamy, są wszędzie tam, gdzie człowiek, bowiem żywią się złuszczonym ludzkim naskórkiem. Roztocza to mikroskopijne pajęczaki, których odchody są jednym z najsilniejszych alergenów w codziennym otoczeniu człowieka. Najkorzystniejszym dla nich środowiskiem są pomieszczenia o temperaturze 22-28*C i dużej wilgotności powietrza. Szczególnym upodobaniem darzą sypialnie, a zwłaszcza środowisko, w którym człowiek śpi. W łóżku stwierdza się 10 razy więcej roztoczy, niż w kurzu z podłogi, a koc zawiera 47 razy większe ich zagęszczenie niż kurz podłogowy z okolic drzwi.

Im wcześniej rozpoczniemy walkę z roztoczami, tym większa szansa, że uda się uniknąć przewlekłych chorób, związanych z reakcjami alergicznymi. Podstawowym zabiegiem, który przyniesie natychmiastowy efekt jest zastosowanie pościeli, która eliminuje bakterie i roztocza. Zalecana jest tu pościel z wełny, której włókna pokryte są lanoliną- naturalnym tłuszczem zwierzęcym. Pościel ta nie pozwala na rozwój roztoczy i wolnych rodników, gdyż nie gromadzi naskórka i nie wykazuje zbyt dużej wilgotności.

Pościel idealna dla alergika

Decydując się na zakup pościeli należy przede wszystkim zwrócić uwagę na to, czy posiada ona odpowiednie atesty, m.in. znak jakości Woolmark. Dzięki temu dostajemy gwarancję, że produkt wełniany jest najwyższej jakości i posiada wszystkie właściwości, o których mowa. W Polsce producentem pościeli wełnianej, spełniającej powyższe kryteria jest firma Il-tex, która oferuje wysokiej jakości wyroby z wełny w przystępnej cenie.

W utrzymaniu dobrego, nieprzyjaznego roztoczom mikroklimatu pomoże usunięcie przedmiotów łatwo gromadzących kurz. Należy również pamiętać o częstym i systematycznym sprzątaniu mieszkania, wietrzeniu pomieszczeń i trzepaniu dywanów. Jeśli o to zadbamy i regularnie będziemy dbać o czystość otoczenia, w krótkim czasie poczujemy się zdrowsi, pełniejsi energii i bardziej wypoczęci.

Materiały prasowe
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
jagoda
|

Zakup tej pościeli to wyrzucenie kupę pieniędzy w błoto.Ja się pokusiłam i okazało się że bardzo mnie swędziało ciało .Najpierw uszyłam powłoki na pościel A póżniej wyrzuciłam wszystko.

Mk
|

A co jak mam alergie na wełnę?

Anka
|

Nie powinno się stać nic złego z kołdrą :)

Patrycja
|

No właśnie zastanawiałam się nad tym czy mogę tę pościel wyprać w pralce.. szczerze mam obawy, ale jeśli tak radzisz to spróbuję :)

Anka
|

Taka pościel z wełny jest dobra, bo można ją prać w pralce nawet w wysokich temperaturach.

Ewelina
|

Artykuł sponsorowany ?

ksena
|

Nie wiem czy dodano mój wcześniejszy komentarz, ale pisałam, że tez myślałam na początku, że taka dobra pościel to jest kosmiczna cena, ale odwiedziłam stronkę tej firmy z artykułu i pozytywne zaskoczenie, nie są to jakieś wygórowane kwoty. Ale zgadzam się w 100 %, ze najlepiej to zaprosić perfekcyjną panią domu :D:D

Justynna
|

Dobra pościel i dobry materac to baaardzo duży wydatek, myślę, że dobrze byłoby najpierw zmienić swoje żywienie i zaprosić Magde Rozenek do domu :P od siebie mogę też polecić książkę na temat leczenia alergii dostępną na www.alergicznie.info ahoj!

Aga
|

Temat jak najbardziej na czasie, sama borykam się z tym problemem, co doprowadza mnie już do szału, ale może i rzeczywiście warto zakupić jakąś specjalną pościel... Trzeba się nad tym zastanowić :)