Jak spać lepiej? 9 wskazówek na dobry sen

jak-spac-lepiej-9-wskazowek-na-dobry-sen
Autor: Getty Images

Sen ma kluczowe znaczenie dla naszego funkcjonowania. Nieprzespana noc jest ogromnym obciążeniem dla całego organizmu, a chroniczna bezsenność może doprowadzić do nieodwracalnych zmian i stopniowo rujnować zdrowie. Poznaj 9 wskazówek, które poprawią jakość snu i pozwolą ci spać lepiej.

Tempo dzisiejszych czasów wpływa na problemy ze snem. Nocne zmiany, trudności w pogodzeniu codziennych obowiązków i życia prywatnego – to wszystko wpływa na to, że śpimy nie tyle, ile powinniśmy.

Brak snu może rujnować zdrowie i doprowadzić do:

10 przykazań dobrego snu

Jak wskazują najnowsze badania, nawet 7 dni rekonwalescencji po 10-dniowym okresie ograniczenia snu może być za krótkie, by wrócić do normalnego funkcjonowania organizmu. Eksperci zalecają, by każda osoba dorosła przesypiała minimum 7 godzin dziennie.

Poznaj 9 wskazówek, które pozwolą ci spać lepiej.

O autorze
Patrycja Pupiec
Współpracowała z agencjami marketingowymi, tworząc dla nich wartościowe treści. Od wielu lat związana z organizacjami charytatywnymi, gdzie działa na rzecz najbardziej potrzebujących. Specjalizuje się w tematyce ochrony zdrowia i psychologii. Interesuje się sportem oraz naukowymi odkryciami, zwłaszcza tymi dotyczącymi medycyny. Prywatnie miłośniczka zwierząt, pieszych wędrówek i twórczości Edwarda Stachury.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.