Sprawdź się

Cukrzyca to przewlekła dolegliwość, która zwiększa ryzyko wystąpienia także innych problemów zdrowotnych. Może być przyczyną chorób układu krążenia, w tym nadciśnienia tętniczego. Nawet wielu pacjentów, którzy na nią cierpią, nie zdaje sobie sprawy, że może oddziaływać na wzrok. Sprawdź, za jakie problemy związane z tym zmysłem odpowiada cukrzyca.
Cholesterol LDL, nazywany potocznie "złym" cholesterolem, jest cząsteczką z grupy lipoprotein, która aktywnie uczestniczy w transporcie cholesterolu po całym organizmie. Złą sławę cholesterolowi LDL przyniósł jego udział w procesie miażdżycowym, który jest przyczyną zawału serca i innych chorób sercowo-naczyniowych. Kto powinien wykonać badanie cholesterolu LDL? Jak obniżyć jego zbyt wysoki poziom?
Każdemu pacjentowi przysługuje prawo do refundacji leków i wyrobów medycznych na podstawie recepty wydanej przez lekarza. Więcej o lekach refundowanych i ich poziomach odpłatności opowie Artur Fałek, lekarz i ekspert Kancelarii Doradczej Rafał Piotr Janiszewski.
Badanie biochemiczne krwi, sprawdzające cholesterol całkowity, a także cholesterol zły - LDL oraz dobry - HDL powinno się robić raz w roku. Jeśli cholesterol jest podwyższony, to znak, że grozi ci miażdżyca. Dowiedz się, jakie są normy dla cholesterolu i o czym świadczy jego nadmiar we krwi.
Syndrom DDD (dorosłe dzieci z rodzin dysfunkcyjnych) to powszechny problem, dotyczący osób, które wychowywały się w domu, gdzie rodzice nie do końca prawidłowo spełniali swoje funkcje względem dziecka. Często osoby takie odczuwają tego skutki w swoim dorosłym już życiu. Rozwiąż test i sprawdź, czy możesz mieć syndrom DDD.
Niedobór wapnia w naszym organizmie może objawiać się zarówno w sposób gwałtowny, czyli napadem tężyczki, jak i dawać bardziej subtelne objawy kliniczne, które należy w odpowiedni sposób wywołać. Czym jest objaw Chvostka i o czym świadczy jego wystąpienie?
Mocznik jako azot mocznika (BUN) jest jednym z parametrów w badaniu biochemicznym - służy ocenie pracy nerek. Sprawdź, jaka jest norma dla azotu mocznika (BUN) i  o czym może świadczyć wynik powyżej normy.
Krwawienie z nosa to częsta dolegliwość. Czasami jest skutkiem ubocznych stosowanych leków i terapii. Może to być także symptom świadczący o poważnej chorobie. Sprawdź, na jakie schorzenia może wskazywać krwawienie z nosa.
Anemia to zaburzenie związane ze składem krwi, które w większości przypadków dotyka kobiet (ok. 80%). Nieleczona anemia może doprowadzić do rozwoju poważnych schorzeń. Aby we właściwy sposób zareagować, należy przede wszystkim uważnie obserwować swoje ciało i organizm. Rozwiąż test online i sprawdź, czy masz objawy anemii.
Męczą cię wzdęcia, często boli cię brzuch, coś się w nim przelewa? To może być zespół jelita drażliwego. Jego objawy często są bagatelizowane - przypisywane niestrawności, błędom dietetycznym lub stresującemu trybowi życia. Tymczasem IBS to choroba przewlekła, która - gdy nie jest leczona - może bardzo utrudnić życie. Jakie są najczęstsze objawy zespołu jelita drażliwego i co powinno skłonić do diagnostyki IBS?
- Recepta jest barierą, by pacjenci nie leczyli się sami. Generalna zasada jest taka, że leki, które przepisał nam lekarz, przepisał właśnie na to konkretne zachorowanie, z którym zgłosiliśmy do niego się w danym momencie - mówi Rafał Janiszewski, właściciel Kancelarii Doradczej świadczącej usługi z zakresu organizacji ochrony zdrowia na rzecz podmiotów leczniczych i praw pacjentów.
Do prawidłowego funkcjonowania organizm potrzebuje szeregu różnych hormonów. Sen to ważny regulator metabolizmu, który wpływa na gospodarkę hormonalną, a tym samym na produkcję i funkcję wielu hormonów. Zaburzenia snu to problem, którego nie należy bagatelizować. Masz problemy ze snem? Koniecznie sprawdź listę hormonów, które są ściśle z nim związane.

Sprawdź się – kalkulatory, licznik kalorii, psychotesty, psychozabawy, testy, testy psychologiczne, badania, sygnały ciała, badania krwi, badania dla kobiet, badania dla mężczyzn, badania podstawowe, badania kontrolne. Sprawdź się i oceń swoją wiedzę na temat zdrowia. Dowiedz się jak wykonać samobadanie piersi, jak odczytać wyniki morfologii, jak dobrać biustonosz, jak często robić badania kontrolne i badania profilaktyczne, jak wyliczyć dni płodne. Dowiedz się jak rozpoznać objawy chorób, kiedy udać się do lekarza, jak zadbać o zdrowie. Sprawdź się i upewnij, że twoja wiedza na temat zdrowia jest wystarczająca. Sprawdź jakie badania profilaktyczne warto wykonać, jakie niepokojące objawy wysyła twój organizm. Kontroluj swoje zdrowie.