Sprawdź się

Dlaczego mi gorąco? Ciągłe uczucie gorąca zwykle kojarzone jest z okresem przekwitania. Ale nie zawsze jest to objaw menopauzy, może dotknąć każdego bez względu na wiek i płeć. Warto wiedzieć, co może oznaczać. Sprawdź, jakie choroby mogą objawiać się ciągłym uczuciem gorąca.
Wiele chorób rozpoznaje się po charakterystycznych objawach. Lekarz często już na pierwszy rzut oka wie, co oznacza dany symptom ‒ wysypka, świąd, ból w konkretnym miejscu czy zmiana koloru skóry. Czasem do postawienia diagnozy potrzebne są dodatkowe badania. Sprawdź, czy wiesz, jaka choroba jest na zdjęciu.
Co łączy męskie problemy z potencją z charakterystyczną dla kobiet drażliwością? Nie, nie są to wcale hormony, lecz kilkusekundowe przerwy w oddychaniu podczas snu, które - jak się okazuje - mogą mieć olbrzymi wpływ na zdrowie i samopoczucie. Są objawy, po których nawet te osoby, które nie mają w łóżku towarzystwa, mogą poznać, że cierpią na bezdech senny.
Co łączy męskie problemy z potencją z charakterystyczną dla kobiet drażliwością? Nie, nie są to wcale hormony, lecz kilkusekundowe przerwy w oddychaniu podczas snu, które - jak się okazuje - mogą mieć olbrzymi wpływ na zdrowie i samopoczucie. Są objawy, po których nawet te osoby, które nie mają w łóżku towarzystwa, mogą poznać, że cierpią na bezdech senny.
Są niewidoczne, a więc przypominamy sobie o nich wtedy, gdy ból w tej części ciała sygnalizuje, że coś jest nie tak. Tymczasem to dzięki nim jesteśmy w stanie mówić, jeść, oddychać - często niemal w tym samym momencie. Gardło i przełyk zasługują na o wiele więcej uwagi, niż ta, jaką obdarzamy ich na co dzień. I - jak przekonasz się poniżej - wcale nie są nudne!
Ból z brzucha z lewej strony może być objawem poważnej choroby trzustki lub zapalenia jajników. Gdy jest pulsujący, może świadczyć o tętniaku aorty. Jakie jeszcze choroby może oznaczać ból brzucha z lewej strony? Jakie są przyczyny bólu brzucha z lewej strony? Przeczytaj albo posłuchaj!
Bolą, pieką, swędzą, zostawiają opuchliznę i brzydkie bąble – każdy wie, że ukąszenia owadów to nic przyjemnego. Wiedząc, co nas pogryzło, często jesteśmy w stanie złagodzić dokuczliwe objawy przy pomocy domowych sposobów lub środków z apteki. Cała sztuka tylko w tym, by rozpoznać ugryzienie. A to może nie być wcale takie proste.
Każdy, kto choć raz próbował zrzucić zbędne kilogramy wie, że nie jest to wcale takie proste - i łatwo popełnić błędy, zwłaszcza, że wokół odchudzania narosło wiele mitów i wzajemnie wykluczających się teorii. Jeśli więc wydaje ci się, że na temat odchudzania wiesz już wszystko, sprawdź się w naszym quizie.
Badania lekarzy z USA dowodzą, że ponad połowa nieplanowanych ciąż jest skutkiem nieprawidłowego stosowania antykoncepcji. Zrób test i sprawdź, czy nieświadomie popełniasz błędy, które mogą wpłynąć na mniejszą skuteczność antykoncepcji.
To, jak wygląda największy organ ludzkiego ciała – czyli skóra – wiemy wszyscy Ale czy wiesz, jak wygląda tarczyca, jaki kształt ma trzustka, macica, wątroba czy tarczyca? A może tylko wydaje ci się, że wiesz? Sprawdź to w naszym quizie.
Skurcze mięśni mogą pojawić się u każdego i w każdej chwili. Ból, jaki im towarzyszy, jest związany z faktem, że mięsień kurczy się z dużą siłą i pozostaje napięty przez około minutę. Jakie mogą być przyczyny skurczów mięśni? Objawem jakich chorób mogą być skurcze mięśni?
Poziomu cukru (glukozy) we krwi to badanie, które warto wykonać, jeśli stale męczy cię pragnienie, często korzystasz z toalety, chudniesz, ogarnia cię senność i apatia. Cukier we krwi należy regularnie mierzyć nawet wtedy, gdy nie odczuwasz niepokojących objawów, bo cukrzyca może rozwijać się również w ukryciu. Sprawdź, jak sprawdzić poziom cukru (glukozy) we krwi, jakie są normy takiego badania i jak interpretować jego wyniki.

Sprawdź się – kalkulatory, licznik kalorii, psychotesty, psychozabawy, testy, testy psychologiczne, badania, sygnały ciała, badania krwi, badania dla kobiet, badania dla mężczyzn, badania podstawowe, badania kontrolne. Sprawdź się i oceń swoją wiedzę na temat zdrowia. Dowiedz się jak wykonać samobadanie piersi, jak odczytać wyniki morfologii, jak dobrać biustonosz, jak często robić badania kontrolne i badania profilaktyczne, jak wyliczyć dni płodne. Dowiedz się jak rozpoznać objawy chorób, kiedy udać się do lekarza, jak zadbać o zdrowie. Sprawdź się i upewnij, że twoja wiedza na temat zdrowia jest wystarczająca. Sprawdź jakie badania profilaktyczne warto wykonać, jakie niepokojące objawy wysyła twój organizm. Kontroluj swoje zdrowie.

NOWY NUMER

Czytaj e-wydanie cenie 1,00 zł i zyskaj dostęp do numerów archiwalnych! W nr 6/2020 "Zdrowia" m.in.: jak działają jelita, 10 pytań o wazektomię, uzależnienia a płeć, dłonie pod ochroną, ćwiczenia na smukłe nogi. "Zdrowie" to 76 stron rzetelnej wiedzy!

Dowiedz się więcej
Miesięcznik Zdrowie  6/2020