Sprawdź się

Gorączka po szczepieniu może być skutkiem odpowiedzi układu immunologicznej na podany antygen. Większości z nas gorączka kojarzy się przede wszystkim z objawem chorobowych i jeśli się pojawi, może budzić nasz niepokój. Jednak gorączka jest również jedną z najczęstszych reakcji na szczepienie. Kiedy pojawia się gorączka po szczepieniu i czy może być niebezpieczna?
Gdzie najpewniej ukąsi kleszcz, a które miejsca ominie szerokim łukiem? Które części ciała zazwyczaj wybierają komary? Okazuje się, że - wbrew pozorom - miejsca ich ataku wcale nie są przypadkowe. Zobacz, gdzie najczęściej gryzą nas te owady.
Niebieska tabletka jest lekiem stosowanym w leczeniu zaburzeń wzwodu. Co najmniej dwie trzecie mężczyzn ma lepszą erekcję po zażyciu tej tabletki. Jak stwierdził lekarz Artur Fałek, ta tabletka „nie jest jednak niebieskim cukierkiem dla każdego mężczyzny”. Opowiedział w rozmowie z Poradnikiem Zdrowie, jakie ma ona działanie niepożądane. Sprawdź!
Witamina D pełni bardzo ważną rolę w organizmie człowieka. Pomaga utrzymać szczupłą sylwetkę, zdrowe zęby i mocne kości. Wspiera też funkcjonowanie układu krążenia i zmniejsza ryzyko raka. Pamiętaj jednak, że zarówno jej niedobór jak tez nadmiar są szkodliwe dla zdrowia.
Na choroby cywilizacyjne cierpi coraz więcej osób. Nie bez powodu określa się je mianem schorzeń XXI wieku. Zapobieganie pogłębianiu tego zjawiska jest obecnie priorytetem społecznym. Wykonaj test online i sprawdź swoją wiedzę o chorobach cywilizacyjnych.
Pełni wiele ważnych funkcji w organizmie, zapobiega rozwojowi nowotworów, świetnie wpływa na kondycję skóry, działa przeciwzmarszczkowo i zmniejsza wrażliwość skóry na promieniowanie UV, wpływa na wzrost. Jest jedną z najwcześniej odkrytych witamin. Czy wiesz wystarczająco wiele na temat witaminy A?
Choroba Alzheimera to zaburzenie, w wyniku którego dochodzi do uszkodzenia neuronów w mózgu. Zapadają na nią zazwyczaj osoby starsze, lecz zdarzają się także przypadki wśród osób młodych. Rozwiąż darmowy test online i sprawdź, czy może grozić ci choroba Alzheimera.
Bilirubina jest żółtopomarańczowym barwnikiem obecnym w osoczu krwi, który powstaje podczas rozkładu hemoglobiny. Jej najważniejszą funkcją jest współtworzenie żółci umożliwiającej trawienie tłuszczy w przewodzie pokarmowym. Jakie są normy bilirubiny we krwi? Co oznacza podwyższona bilirubina? Czy dbając o dietę jesteśmy w stanie obniżyć jej poziom?
Choroby cywilizacyjne są powszechnym problemem naszych czasów. Niewłaściwy tryb życia, złe odżywianie, mała aktywność fizyczna, nałogi czy życie w stresie i pośpiechu sprawiają, że wiele z nas zmaga się z cywilizacyjnymi schorzeniami. Jakie są najczęstsze rodzaje chorób cywilizacyjnych i, co najważniejsze, jak im zapobiegać?
Uzależnienie od hazardu jest bardzo niebiezpieczne. Wszystko przez to, że granica między dobrą zabawą a nałogiem jest bardzo cienka. Niewinny udział w loteriach lub kupno zdrapek są z pozoru bezpieczne. Jednak co w przypadku, gdy granie w gry na pieniądze lub obstawianie wyścigów przejmie kontrolę nad naszym życiem?
Wypadanie włosów jest naturalnym procesem. Każdego dnia człowiek gubi nawet 100 włosów. Zdarza się jednak, że włosy nagle zaczynają wypadać w większej ilości niż zazwyczaj i bardzo szybko trącą objętość. Kiedy wypadanie włosów powinno nas szczególnie zaniepokoić? Rozwiąż test i sprawdź, czy masz się czym martwić.
To jedna z poważnych chorób cywilizacyjnych, na którą zachorowalność wzrasta z roku na rok. Bagatelizowana przez wiele osób, a to ona jest najczęstszą przyczyną udarów mózgu i zawałów serca. O jakiej chorobie mowa? O nadciśnieniu tętniczym! Rozwiąż test i sprawdź, czy wiesz jak rozpoznać zbyt wysokie ciśnienie tętnicze krwi.

Sprawdź się – kalkulatory, licznik kalorii, psychotesty, psychozabawy, testy, testy psychologiczne, badania, sygnały ciała, badania krwi, badania dla kobiet, badania dla mężczyzn, badania podstawowe, badania kontrolne. Sprawdź się i oceń swoją wiedzę na temat zdrowia. Dowiedz się jak wykonać samobadanie piersi, jak odczytać wyniki morfologii, jak dobrać biustonosz, jak często robić badania kontrolne i badania profilaktyczne, jak wyliczyć dni płodne. Dowiedz się jak rozpoznać objawy chorób, kiedy udać się do lekarza, jak zadbać o zdrowie. Sprawdź się i upewnij, że twoja wiedza na temat zdrowia jest wystarczająca. Sprawdź jakie badania profilaktyczne warto wykonać, jakie niepokojące objawy wysyła twój organizm. Kontroluj swoje zdrowie.