Sprawdź się

Jelita są organem, który ma ogromny wpływ na nasze zdrowie psychiczne i fizyczne. Jednak zła dieta lub stresujący tryb życia mogą zaburzyć pracę jelit. Dlatego tak ważne jest przestrzeganie kilku zasad, które pozwolą zachować ten narząd w zdrowiu. Czy je stosujesz?
Ból w pachwinie dokucza z różnych powodów - a znalezienie przyczyny bólu pachwiny to często duże wyzwanie. Ból w pachwinie może bowiem być spowodowany zarówno nadwyrężeniem mięśni w tej okolicy, jak i poważną chorobą - w tym kamicą nerkową, przepukliną, zapaleniem wyrostka, zakażeniem układu moczowego, problemami z kręgosłupem czy nawet rakiem. Ból w pachwinie często pojawia się również u ciężarnych. Jak objawia się ból w pachwinie, po czym poznać, czym jest spowodowany i kiedy trzeba skontaktować się z lekarzem?
Bezsenność to dolegliwość, której przyczyną może być niewywietrzone pomieszczenie lub zbyt wysoka temperatura w nim panująca. Jednak najczęstszą przyczyną kłopotów ze snem są dolegliwości zdrowotne, np.: zgaga, bezdech nocny, choroby reumatyczne, układu oddechowego, pokarmowego albo nadczynność tarczycy. Sprawdź, które choroby mogą powodować bezsenność.
Bóle mięśni i stawów (mięśniowo-stawowe) mogą być objawem wielu chorób, nie tylko samych mięśni, lecz także schorzeń układu nerwowego, infekcji wirusowych (np. grypy) i chorób ogólnoustrojowych (np. niedoczynności tarczycy). Dowiedz się, co oznaczają bóle mięśni i stawów.
Śluz w kale może świadczyć o różnych dolegliwościach ze strony układu pokarmowego. Jest to pierwszy sygnał, że w organizmie dzieje się coś niepokojącego. O czym świadczy śluz w kale?
Szumy uszne nie są wywoływane przez żadne dźwięki, nie mają wpływu na stan słuchu, nie pogarszają go ani nie poprawiają. Szumy uszne to zjawisko akustyczne, słyszane tylko przez osobę, której dotyczy. Dowiedz się więcej o przyczynach szumów usznych i schorzeniach, którym szumy uszne towarzyszą.
Dlaczego mi gorąco? Ciągłe uczucie gorąca zwykle kojarzone jest z okresem przekwitania. Ale nie zawsze jest to objaw menopauzy, może dotknąć każdego bez względu na wiek i płeć. Warto wiedzieć, co może oznaczać. Sprawdź, jakie choroby mogą objawiać się ciągłym uczuciem gorąca.
Trzustka jest organem niezbędnym do prawidłowego trawienia, regulującym poziom glukozy w organizmie. Nieprawidłowa praca tego narządu może się przyczynić do poważnych chorób, dlatego o trzustkę trzeba dbać! Czy robisz to jak należy?
Każdy, kto ma do czynienia ze wzdęciami, doskonale zna ten stan. I bynajmniej nie ma on związku jedynie ze zjedzeniem zbyt dużego posiłku. Przyczyn wzdęć jest naprawdę dużo i warto zidentyfikować te, które powodują wzdęcia u ciebie. Tym bardziej, że problem jest naprawdę powszechny. Na wzdęcia narzeka aż 16-30% społeczeństwa.
Bywa, że relacje międzyludzkie są naprawdę skomplikowane. Choć bywają wzloty i upadki, na ogół problemy da się rozwiązać za pomocą rozmowy. Jednak co w przypadku, gdy czujesz, że zachowanie drugiej osoby odbija się na twojej psychice? Czy to znak, że masz do czynienia z osobą toksyczną?
Leczenie w uzdrowisku jest to kontynuacja leczenia szpitalnego. O czym warto więc wiedzieć, ubiegając się o pobyt w sanatorium? Jak przebiega cała procedura? Czy skierowanie do uzdrowiska wystawia lekarz POZ? Na te i inne pytania odpowiada Rafał Janiszewski, właściciel Kancelarii Doradczej świadczącej usługi z zakresu organizacji ochrony zdrowia na rzecz podmiotów leczniczych i praw pacjentów.
To, czy cholesterol jest zbyt wysoki, pozwala ocenić proste badanie krwi. Jednak niekiedy to organizm sam daje znać o tym, że poziom cholesterolu jest znacząco ponad normę. Przeczytaj, po czym poznać, że możesz mieć zbyt wysoki cholesterol i jakie objawy powinny cię skłonić do wizyty u lekarza.

Sprawdź się – kalkulatory, licznik kalorii, psychotesty, psychozabawy, testy, testy psychologiczne, badania, sygnały ciała, badania krwi, badania dla kobiet, badania dla mężczyzn, badania podstawowe, badania kontrolne. Sprawdź się i oceń swoją wiedzę na temat zdrowia. Dowiedz się jak wykonać samobadanie piersi, jak odczytać wyniki morfologii, jak dobrać biustonosz, jak często robić badania kontrolne i badania profilaktyczne, jak wyliczyć dni płodne. Dowiedz się jak rozpoznać objawy chorób, kiedy udać się do lekarza, jak zadbać o zdrowie. Sprawdź się i upewnij, że twoja wiedza na temat zdrowia jest wystarczająca. Sprawdź jakie badania profilaktyczne warto wykonać, jakie niepokojące objawy wysyła twój organizm. Kontroluj swoje zdrowie.