Najprzyjemniejsza DIETA odchudzająca? SEKS!

2012-03-08 15:32 Bożena Klukowska

Żadne drakońskie ograniczenia, żadne katowanie się surowymi marchewkami i tęsknota za szarlotką z bitą śmietaną. Seks! To z pewnością najprzyjemniejsza dieta odchudzająca. Zobacz, w jakich pozycjach schudniesz najwięcej.

Już podczas namiętnego pocałunku możesz stracić ok. 100 kcal. A przeciętny stosunek to utrata od 200 do 400 kcal. Przeciętny, bo im bardziej wyrafinowany, to i utrata kalorii większa. I wcale nie chodzi o to, żeby uprawiać jakieś cyrkowe sztuki. Wystarczy odrobina wyobraźni, urozmaicenie pozycji, a już spalisz więcej kalorii. Jeśli jednak zależy ci na tym, żeby spalić dużo, dużo więcej, trudno, musisz się bardziej przyłożyć i wykazać zdecydowanie większą aktywnością w seksie.

Ogólne zasady odchudzania poprzez seks

 

  1. Często zmieniaj ułożenie ciała, dzięki takim ruchom spalisz dodatkowe kalorie.
  2. Kochaj się w pozycjach stojących i siedzących, w których twoje biodra będą musiały bardziej się napracować.
  3. Uprawiaj seks na świeżym powietrzu lub, jeśli aura na to nie pozwala, przynajmniej przy otwartym oknie. Odpowiednie dotlenienie organizmu przyspiesza spalanie tłuszczu.
  4. Staraj się wydłużyć grę wstępną i sam akt seksualny. Nie zapominaj o namiętnych pocałunkach w trakcie. 
  5. Często uprawiaj seks oralny i stosuj wymyślne, intensywne pieszczoty.
  6. Unikaj bierności, nawet jak jesteś w danej pozycji stroną mniej aktywną.
  7. Kochaj się tak często, jak pragniesz i jak jest to możliwe.
  8. Do gry wstępnej wprowadź elementy, które przyspieszą utratę kalorii, np. włącz szybką muzykę i zrób mu gorący striptiz. Zrzucając ciuszki w takt namiętnych rytmów stracisz nawet i 500 kcal! A ile jeszcze potem! W dodatku tak gorąca gra z pewnością na tyle was rozpali, że i w chwilę potem będziecie szaleć. Zamiast striptizu możecie zabawić się w ciuciubabkę albo w berka.
  9. Kochajcie się nie w łóżku, ale w innej scenerii, pobudzającej do pracy wszystkie wasze mięśnie i zmuszającej do bardziej intensywnego wysiłku. To może być winda, kabina prysznicowa, krzesło, fotel, pralka itp. I choć zazwyczaj mogą to być szybkie numerki, utrata energii może być całkiem spora.
  10. Przyspieszaj i zwalniaj, zwalniaj i przyspieszaj. To metoda, jaką możecie zastosować w każdej pozycji. Inaczej – napinaj mięśnie i je rozluźniaj. To pozwoli ci ponadto dłużej cieszyć się wielokrotnymi orgazmami.

W jakich pozycjach seksualnych stracisz najwięcej kalorii

Teoretycznie w każdej możesz stracić wiele kalorii, jeśli tylko odpowiednio ją podkręcisz. Jak to zrobić? I tak np., jeśli w pozycji klasycznej obejmiesz go nogami w biodrach lub zarzucisz mu nogi na ramiona, wysiłek będzie większy. W ten sposób możesz się pozbyć ok. 350 kcal. A jeśli do tego będziesz kręcisz biodrami – stracisz jeszcze 50 kcal.

» Możecie wykonać i taki manewr, że z pozycji klasycznej przekręcacie się na bok, a potem on kładzie się na plecach, ty jesteś na górze, ale przylegając do niego i ostro pracując biodrami.
» Kiedy ty jesteś na górze, możesz ćwiczyć intensywnie ruchy biodrami i nogami. I tak np. zamiast nad nim klękać, unieś się nad jego ciałem, jakby przykucając. Stopy na podłodze, równolegle do jego boków. Poruszaj się nad partnerem w górę i w dół, dodatkowo zataczając kółka biodrami. Ręce możesz trzymać dowolnie. Aby stracić jeszcze więcej kalorii, staraj się zmienić pozycję, nie wypuszczając go z siebie. Jeśli siedzisz do niego twarzą, przekręcaj się tak, by znaleźć się tyłem. I potem znowu zmiana. Staraj się również uruchamiać jak najwięcej mięśni – przechylaj się ku niemu i odchylaj, pieść go (albo siebie) rękami, całuj go, podszczypuj, masuj.
» Kiedy siedzisz na nim, nasadzaj się na niego zdecydowanymi ruchami, unosząc wysoko, by po chwili głęboko opaść. Możesz kręcić biodrami, nawet wprawiać w ruch całe swoje ciało. A jeśli uda się, możecie spróbować z pozycji siedzącej przyjąć pozycję stojącą. Najpierw z podparciem plecami o ścianę czy jakiś stabilny mebel, potem już bez podparcia. To pozycja dla raczej silnych mężczyzn, ale uwierz, jak go odpowiednio zachęcisz, to da radę. Jeśli przeszkadza wam różnica wzrostu, to możesz wykorzystać stołeczek.

Ważne

Utracie kalorii sprzyjają zabawy z gadżetami i seks w nietypowych miejscach, chociażby i z tego względu, że wtedy rośnie poziom adrenaliny, a w efekcie traci się więcej energii.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
KOMENTARZE
nie dali mi nigdy
|

czy autor artykułu namawia do publicznego siania zgorszenia? (seks na świeżym powietrzu i w windzie)

Anuuulaa
|

Interesujące porady, ale przydałby się jakiś filmik instruktażowy, jak wykorzystać je w praktyce. Pozdrawiam, A. :)

Hannibal
|

To normalny sex nic specjalnego normalne ze się nie wyciąga przy zmianie pozycji naturalny odruch zmiany pozycji tez ale dobrze ze piszecie ze się chudniej panie będą latwiejsze :D no nie częściej chętne ;]